Pamenate programą „Napster“? Taip taip, tą pačią, kuri pradėjo „peer-to-peer“ revoliuciją. Na, daugelis turbūt žinote, jog po vėliau kilusio teisinio skandalo ji nemirė, o toliau liko gyvuoti kaip išimtinai legalių dainų parsisiuntimo įrankis.

Taigi, pasirodė nauja, 3.5 pažymėta „Napster“ versija. Be pagerinto valdymo muzikos mėgėjų laukia ir įdomesnė naujiena – nuo šiol visa „Napster“ tinklu parduodama muzika bus bent jau 192kbps kokybės. Tai nemenka atgaiva lyginant su daugeliu populiarių prekybos muzika tinklų (pvz. iTunes), kurie siūlo tik 128kbps kokybės įrašus.

Dėl to, ar skirtumas tarp 128 ir 196kbps juntamas, galima ginčytis ilgai. Visgi neseniai tinklapio „fliptech.net“ atliktas tyrimas parodė, jog jei kūrinys iš kompaktinio disko išsaugomas prastesne nei 256kbps kokybe, prastėja žemų dažnių skambesys. Ties 112kbps kai kurie garsai apskritai išnyksta…

196kbps gal ir ne 256, bet visgi pakankamai arti to. Be to, iš „Napster“ sistemos parsisiųstas dainas moka groti „Windows Media Player“ grotuvas bei daugelis „Creative“, „Rio“, „Samsung“ ir kitų gamintojų nešiojamų grotuvų. Tuo tarpu 128kbps kokybės „iTunes“ dainas galima perklausyti tik arba to paties pavadinimo programa, arba „iPod“ šeimos grotuvu.

Nors ir gali atrodyti, jog „Napster“ > „iTunes“, rinkos tyrimų rezultatai teigia priešingai – „iTunes“ tenka net 80% prekybos muzika internetu rinkos.