Panašu, kad pavienių garso plokščių rinka iš tiesų išgyvena ne lengviausius laikus – konkurencija iš integruoto garso pusės labai stipri. Neseniai „Live! 7.1“ lustą į pagrindines plokštes leidę montuoti „Creative“ nusprendė žengti šiuo keliu toliau – greitai pasirodys pirmosios pagrindinės su „Audigy 2“ garso čipu.

Pirmąja plokšte su „Creative Labs SoundBlaster Audigy 2 SE“ lustu taps „MSI K8N Diamond Plus“ pagrindinė su „nVidia nForce4“ mikroschemų rinkiniu. Jai įkandin turėtų pasekti „Gigabyte“ produkcija.

„SoundBlaster Audigy 2 SE“ palaiko EAX 4.0 ADVANCED HD garso efektus bei trimatį garso pozicionavimą. Garso/triukšmų santykis (sound/noise ratio) 1024dB.

Šio čipo naudojamas pagrindinių plokščių gamybos neturėtų padaryti sudėtingesne. Visgi jau girdėti nerimavimų dėl integruoto „SoundBlaster Audigy 2 SE“ garso kokybės. Ją dažnai lemia elektromagnetiniai trukdžiai. To vengdami kai kurie gamintojai net ir integruotą garsą montuoja ant išorinių modulių, kurie jungiami į pagrindinę plokštę. Tačiau tai taip pat kainuoja… Žodžiu – plokščių kainai „SoundBlaster Audigy 2 SE“ buvimas šiaip ar taip atsilieps į didžiąją pusę.