Kuo jau kuo, o visuomenei ne va naudingais sumanymais „Google“ tikrai garsėja. Štai neseniai bendrovės padalinys pranešė planuojantis investuoti 10 mln. JAV dolerių į naujų transporto sprendimų kūrimą. Skamba tikrai patraukliai.

Bet štai jau kitą dieną paaiškėjo, kad naujais transporto sprendimais besidominčių „Google“ įkūrėjai patys kasdieniame gyvenime nėra inovacijų mėgėjai. Priešingai – jie tiesiog renkasi tai kas patogiau, nesukdami galvos dėl finansų, kurių pastovų srautą užtikrina multimilijardinės vertės kompanija.

Bendrai naudojamą „Boeing 767-200“ lėktuvą „Google“ įkūrėjai Sergej Brin ir Larry Page laiko arčiausiai kompanijos būstinės esančiame NASA aerouoste ir už šią paslaugą moka net 1,3 mln. JAV dolerių per metus. Tai keturis-penkis kartus daugiau, nei tektų mokėti laikant lėktuvą kiek atokiau nuo būstinės esančiuose San Chose arba San Fracisko oro uostuose.

Na, viskas gal ir suprantama – kai turi dešimtis milijardų, kai ko galima ir neskaičiuoti. Visgi JAV, kur vis dažniau imama kalbėti apie ekologiją ir racionalų vartojimą, toks išlaidavimas buvo sunkiai suprastas, ypač įvertinant pačių „Google“ iniciatyvas transporto srityje.