„Intel“ be atskiro pranešimo į savo procesorių kainynus įtraukė naujus dviejų branduolių „Celeron M“ šeimos lustus. Naudodami juos sistemų kūrėjai galės pirkėjams pasiūlyti nebrangius nešiojamuosius, kurie galės mikliai dirbti su keliomis užduotimis ar reiklesnėmis daugialypės terpės programomis.

Kainynuose pasirodė du nauji procesoriai – „Celeron Mobile T1600“ ir T1700, dirbantys, atitinkamai, 1,66 ir 1,83 GHz taktiniu dažniu. Procesoriai turi 1 MB antrojo lygmens spartinančios atminties ir su atmintimi bendrauja 667 MHz dažnio magistrale. Jie gaminami naudojant 65 nanometrų technologinį procesą ir dirbdami naudoja iki 35W energijos.

Didmeninė naujųjų lustų kaina – 86 JAV doleriai už T1600 ir 80 dolerių už T1700. Be to, „Intel“ turi dviejų branduolių „Celeron M 723“ procesorių, kuris gaminamas naudojant 45 nm technologinį procesą, dirba 1,2 GHz dažniu bei turi 1 MB cache. Jis vartoja tik 10 W energijos. Ar pasirodant naujiems dviejų branduolių „Celeron M“ šeimos nariams keisis jo kaina – nežinia.

Na, o apskritai naujų dviejų branduolių lustų išleidimas labai suprantamas – atitinka paskutinius trejetą metų gyvuojančią spartos siekimo per branduolių kiekį, o ne per GHz galią, tendenciją.