Sveiki įsijungę paprastą, paprastos pelės apžvalgą. Šiame tekste nebus perdėtų epitetų apie ypatingas garsių brendų pelių funkcijas, nebus padūsavimų ir, tuo labiau, pretenzijų. Tad tie, kas save laiko vien brangiausių pelių gerbėjais – nesivarginkite skaityti ar ginčytis komentaruose, nes kam? O tie, kas ieško sau tiesiog kompiuteriniams žaidimams ir laisvalaikiui funkcionalios, patikimos ir tikrai ne brangiausios ar brandinės pelės – kviečiami skaityti iki galo ir, galbūt, įsitraukti apžvelgiamą pelę į savo potencialių pirkinių sąrašą.


Taigi, ant stalo turime „Volcano MC-GMX4“ optinę pelę ir vardinį kilimėlį jai bei klaviatūrai. Negirdėtas pavadinimas? Nenuostabu, nes tai yra lenkų gamybos žaisliukas. 150 gramų sverianti pelė yra visiškai paprasto, nepretenzingo dizaino ir, nors lengva, puikiai juntama delne. Žodžiu, tai – visiška klasika, pateikta gana šiuolaikiškame apipavidalinime su užtikrintu funkcionalumu už absoliučiai prieinamą kainą, kuri turėtų pasirodyti protinga netgi tiems, kas skaičiuoja kiekvieną centą.


Kaip skelbia pelytės kūrėjai, „Volcano MC-GMX4“ – pagaminta iš itin atsparių medžiagų, tad atlaikys net „žaidėjų emocijas po įtempto internetinio mačo“. Pasakyti šį tą daugiau apie tokį žadamą pelės ilgaamžiškumą aš negaliu, nes to neleidžia testavimui skirtas laikotarpis, bet iš tų kelių intensyvaus naudojimo savaičių galiu pastebėti, kad pelė yra patogi naudoti net po kelių valandų dažno naudojimo ir įprastus ar bent jau pasitaikančius dalykus – stipresnius spustelėjimus, pastūmimus, ar įnirtingesnį naudojimą – atlaiko be priekaištų. Taip pat matyti, kad pelė sukurta apgalvotai, net po ilgesnio naudojimosi ji niekur nebraška, lengvai neišsitepa ir yra lengvai nuvaloma.


Gana atraktyvus šios pelės aspektas – pasirenkamų spalvų paletė LEDiniam jos apšvietimui. Iš jau esančių spalvų, kurias galima rinktis spaudžiant tiesiog pelės mygtukus, žaidėjas ar naudotojas gali pasirinkti ne vieną spalvą – jų, berods, yra iki dešimties. Ji gali tiek atspindėti žaidėjo individualybę, tiek būti priderinta prie sisteminio bloko ar darbo/žaidimų stalo apšvietimo. Tuo metu pretenzingesni vartotojai galės atsidaryti kartu su pele siūlomą programinę įrangą jau pačiame kompiuteryje ir visiškai pagal save pasirinkti norimą spalvą iš bendros 16 milijonų skirtingų atspalvių paletės.


Ant pelės yra 8 veiksnūs mygtukai, kuriuos, naudojantis ta pačia programine įranga, galima persiprogramuoti pagal savo valią. Taip pat šioje programinėje įrangoje galima pasirinkti vieną iš trijų siūlomų mygtukų suskirstymų, o jei jie netenkina – dėliotis pačiam. Tie, kas netingi – ar išrankesni – gali programinės įrangos aplinkoje pasidaryti dar daugiau: pasireguliuoti jautrumą, reakcijos greitį, bendrą greitį ir t.t. Tiesa, pelės greitį galima nusistatyti ir su ant pačios pelės esančiais mygtukais, tačiau rinktis galima iš trijų siūlomų greičių.


Atskiros pastraipos nusipelno ir kilimėlis pelei bei klaviatūrai. Klaviatūrai, kad ir kokia ji bebūtų, jis taip pat naudingas, nes ji tampa ne tokia paslanki ir, nors kai kas gal skirtumo nepajus, ja naudotis tampa patogiau. O tuo metu apie patogumą valdyti pelę net nekalbu – kai taip prasiplečia erdvės, po kurią gali kursuoti su pele ribos, ne tik niekada nebeteks pelės pakelti ir sugrąžinti į kilimėlio vidurį, bet ir apskritai palengva ima vystytis jausmas, kad pelė – tėra dešinės (ar kairės) rankos plėtinys.


Reziumuojant galiu pasakyti nei daug, nei mažai – „Volcano MC-GMX4“ yra puikus kainos ir kokybės santykiu pasirinkimas neįnoringiems asmeninių kompiuterių turėtojams bei žaidėjams. Ši pelė yra tikrai funkcionali, patvari, siūlanti nemažai pasirinkimų savarankiškam optomizavimui, neįmantraus, bet gan patrauklaus dizaino ir patenkins bet kokius esminius vartotojo poreikius. Pelės kaina Lietuvoje sukasi apie 35 eurus, tad tai – optimali suma, norint investuoti į kokybišką, bet ne brandinę pelę. Taip pat, jei dairotės pelės laikinam naudojimui, ši „Volcano“ pelė nesunkiai pateisins ir tokius lūkesčius. Bet, kaip sakoma, nieko nėra pastovesnio už laikinumą, tad niekada negali žinoti.