Svarbų vaidmenį JAV, o tuo pačiu ir pasaulinėje, filmų rinkoje vaidina nuomos gigantas „Blockbuster Inc.“. Ši įmonė valdo beveik pusantro tūkstančio filmų nuomos ir pardavimo punktų. Ir ji paskelbė planuojanti siūlyti HD raiškos filmus tik „Blu-ray“ formatu.

„Blockbuster Inc.“ teigia, kad nuo pat naujųjų optinių diskų formatų pasirodymo darė eksperimentą – 250 parduotuvių JAV ir Kanadoje siūlė filmus apiem formatais. Kaip parodė patirtis, 70% klientų renkasi „Blu-ray“ filmus, tad prie jų ir planuojama pereiti.

Toks sprendimas neabejotinai taps smūgiu ir taip ne lengviausius laikus išgyvenančiam HD DVD formatui, kuris filmų pardavimais nuo šių metų pradžios ir taip gerokai atsilieka nuo „Blu-ray“. Beje, HD DVD remianti įmonių asociacija jau suskubo pavadinti „Blockbuster“ sprendimą trumparegišku. Anot jos, kol kas dar anksti spręsti, kuris formatas laimėjo konkurencinę kovą.

„Blockbuster“ ir toliau siūlys filmus HD DVD formatu tuose 250 pirmųjų parduotuvių, tačiau neaišku, ar jų gretos bus papildomos. Tuo tarpu „Blu-ray“ filmų tinklo skyriuose turėtų sparčiai daugėti.