Didieji pagrindinių plokščių gamintojai pradėjo tiekti prekybininkams gaminius su naujuoju „Intel X48“ mikroschemų rinkiniu, nors jis kol kas ir nėra oficialiai pristatytas. Parduotuvėse naujosios pagrindinės turi pasirodyti jau artimiausią savaitę.

ASUS ir „Gigabyte“ beveik vienu metu pradėjo naujovių vežimą pardavėjams Japonijoje bei Taivanyje. Greitu laiku tiekimas turėtų pasiekti ir kitus regionus, na o lentynose pirkėjai naujienas šiose šalyse išvys, tikėtina, jau artimiausiomis dienomis.

„Intel X48“ mikroschemų rinkinys palaiko procesorius su 1600 MHz dažnio pagrindine magistrale, dvikanalę PC3-1600 (DDR3 1333 MHz) operatyviąją atmintį, sparčią „PCI-Express 2.0“ sąsają. Jame taip pat įdiegtas suderinamumas su „Intel Fast Memory“ technologija, keliais vaizdo lustais viename kompiuteryje.

Tuo tarpu staliniams kompiuteriams skirtas keturių branduolių „Core 2 Extreme QX9770“ procesorius (taktinis dažnis 3.2 GHz), kuris dirba su 1600 MHz magistrale, bus išleistas vėliau nei planuota. Taigi, mikliai pagrindines plokštes su „Intel X48“ įsigiję pirkėjai visas jų galimybes galės panaudoti nebent turbinimui. Įprastam naudojimui su 1333 MHz magistralę palaikančiais lustais juk pakanka ir „Intel X38“ mikroschemų rinkinio.

Neoficialiai duomenimis, „Intel“ visgi pašalino iš X48 pilną PC3-12800 (DDR3 1600 MHz) operatyviosios atminties palaikymą. Plokščių gamintojams palikta galimybė pasirinkti – verta jį diegti, ar ne. Tuo tarpu patys „Intel“ šio tipo RAM palaikys tik sulig „Intel Desktop Board DX48BT2“ pasirodymų, kurio laukiama taip pat šį mėnesį.