„WiMax“ belaidžio ryšio technologiją remiančių kompanijų renginyje „Mobile WiMAX Summit 2006“ bendrovė „Samsung“ pristatė įrenginį „SPH-P9000“, skirtą bendravimui balsu ir ne tik naudojant šį ryšio standartą.

„SPH-P9000“ gali jungtis prie „WiMAX“ tinklo, jame yra ir vietelė SIM kortelei, tad įrenginį galima naudoti ir kaip mobilų telefoną. Greta viso to keistos konstrukcijos įrenginys yra ir pilnavertis kompiuteriukas, kuriuo galima rengti tekstus, planuoti dieną.

Nepamiršta ir MP3 grojimo funkcija, integruota fotokamera. WVGA raiškos ekrano įstrižainė 5 coliai, jame galima peržiūrėti 30 GB talpos kietajame diske saugomus filmus ir kitą medžiagą. „SPH-P9000“ sveria tik 560 gramų, na o prekyboje kitąmet turėtų pasirodyti Pietų Korėjoje.

Vaizdo kameros raiška 1,3 megapikselio, sklandžiu darbu rūpinasi 1 GHz spartos „Transmeta“ procesorius. Prie kompiuterio „SPH-P9000“ jungiamas miniUSB>USB laidu, įrenginio matmenys – 143 x 92 x 29,7 mm.

Na va, jau visiškai priartėjom prie universalių lentelių, kurios gali beveik viską, eros, kurią fantastai vaizdavo prieš kelias dešimtis metų. Nedidukės, viskam tinkamos daugialypės terpės lentelės, jų teigimu, dar tolimesnėje ateityje pakeis ir telefonus, ir kompiuterius. Na, bus įdomu to sulaukti 😉