Po aptiktos dar vienos svarbios „Windows Vista“ operacinės sistemos saugumo spragos „Microsoft“ pranešė laikinai sustabdantys naujosios OS pardavimą Š. Amerikos ir Europos rinkose. Kompanijos atstovo teigimu, prekyba naująja operacine bus atnaujinta po to, kai bus rastas aptiktos problemos sprendimas.

Viskas prasidėjo nuo to, kad visos didžiosios pasaulio naujienų agentūros, įskaitant britų BBC, ištrimitavo pranešimą apie naują „Vista“ saugumo spragą. Jos kaltininkais šįsyk tapo animuoti kursoriai – teigta, kad tokių pagražinimų diegimas į kompiuterį gali atverti duris įsilaužėliams. Panašu, kad minėtosios problemos mastas nemažas – pažeidžiama ir „Vista“, ir XP, „Windows 2000“ operacinės.

Pataisyti klaidą pasirodė nelengvą, na o jos aprašymas taip greitai paplito internete, kad hakeriai ėmė pulti tūkstančius kompiuterių. Taigi, „Windows Vista“ pardavimas laikinai sustabdomas, na o kitų OS versijų turėtojams veikiausiai teks suktis kaip išeina. Manoma, kad „Microsoft“ klaidą „Vista“ operacinėje turėtų ištaisyti per mažiau nei savaitę. Priešingu atveju gali kilti vienas didesnių skandalų bendrovės istorijoje.

Ši naujiena buvo balandžio 1-osios pokštas. Taip, saugumo spraga susijusi su animuotais kursoriais tikrai rasta. Taip, ji aktuali ir Vista, ir XP, ir Windows 2000. Bet ne, Windows Vista pardavimas nestabdomas.