Iš išorės jis atrodo gana panašiai kaip ir Vertex SSD kietieji diskai, tačiau užrašas „Max IOPS“ ir serijos numeris yra kitoks. Realus skirtumas slypi viduje, kurie slepiasi po gaubtu ir keičia ganėtinai daug. Tai gi aš bandysiu išsiaiškinti kokie tie pokyčiau ir greičiai slepiasi po gaubtu.

Pakuotė:

 Kietasis diskas atkeliauja stilingoje pakuotėje ant kurios galima rasti daug naudingos informacijos. Pakuotės viduje yra pats kietasis diskas, trumpa naudojimo instrukcija, 3,5 colio adapteris, kad kietają diską būtų galima įmontuoti į kompiuterio korpusą.



Taip  pat pridedami ir varžtai montavimui bei pašiepentis lipdukas ant kurio parašyta „My SSD is faster than you HDD“. Daugiau apie pakuotę nėra ką pasakyti, keliaujam toliau.

 

Specifikacijos:

Skirtingai nuo Vertex 3, Max IOPS (MI) kietieji diskai atkeliauja tik – 120 GB ir 240 GB, atsisakydama 480 GB versijos, kuri nėra iš tikrųjų taip lengvai pasiekiama paprastiems vartotojams. Kietieji diskai turi 3 metų garantiją ir gali pasiekti 550MB/s skaitymo greitį ir 500MB/s rašymo greitį.


Dizainas, vidus bei veikimo principas:

Kietasis diskas primena originalų Vertex 3, jis atrodo beveik identiškas, juodas dizainas ir lipdukas yra tokie patys. Vienintelis skirtumas šiame diske, palyginti suVertex 3, yra Maks IOPS ženklas. Kitoje kietiojo disko pusėje randame didelį lipduką ir brūkšninio kodo lipdukas. Griečio ir kiti duomenys aiškiai surašyti ant šio lipduko.

Kaip ir visuose kietuosiuose diskuose šonuose yra tvirtinimo skylės skirto pritvirti SSD diską korpuse, jei korpusas turi 2,5 colio pločio nišą. SATA ir maitnimo jungtys yra standartiškos, todėl tinką įmontuoti ir į nešiojamąjį kompiuterį.


„OCZ Vertex 3 MAX  IOPS 120GB“ kietąjį diską labai lengva išardyti teireikia atsukti keturis mažus varžtelius esančius kitoje pusėje, bet vienas varžtas yra užklijuotas garantiniu lipduku, todėl jei jį nuplėšite prarasitę garantiją. Taip pat keturi maži varšteliai laiko ir montažinę ploktšelę ant kurios viskas sumontuota, juos taip pat lengvai galima atsukti.


Montažinėje ploktės viduryje yra įsitaisęs „SandForce SF-2281“ kontroleris, o šalia ir keturi „Toshiba Toggle Flash“ atminties moduliai tačiau palikta ir papildomos vietos kitiems keturiems atminties moduliams, nes 120Gb ir 240Gb versiją naudoją tą pačia montažinę plokštę. Kitoje pusėje yra dar keturi „Toshiba Toggle Flash“ atminties moduliai, iš viso aštuoni.
 

Dauguma SSD diskų gamintojai naudoja „NAND“ „flash“ atminties modulius, nes jie yra pigesni  negu „DRAM“ moduliai. Šis atminties tipas turi gebėjimą saugoti duomenis be pastovaus elektros tiekimo, užtikrinti duomenų saugumą per staigius elektros tiekimo dingimus. „Flash“ atminties moduliai SSD diskuose yra lėtesni nei DRAM, patys pirmieji SSD tipo kietieji diskai buvo lėtesni net už HDD tipo kietuosius diskus. Ši problema buvo išspręsta kai 2009 metais buvo išleisti kontroleriai. Mažesnės kainos diskai paprastai naudoja kelių lygių (MLC) „flash“ atmintį, kuri yra lėtesnė ir mažiau patikima nei vieno lygio (SLC) „flash“ atmintis.

 

Testai:

Naudojama testų sistema:

Procesorius: Intel® Core™ Duo E6300 2,3Ghz

Procesoriaus aušintuvas: Corsair H70

Pagrindinė Plokštė: Asrock 4Core1600-GLAN/M

Operatyvioji Atmintis: Apacer 4Gb 800Mhz

Kietasis Diskas: OCZ Vertex 3 MAX  IOPS 120GB

Vaizdo Plokštė: MSI RADEON 5770 1GB

Vaizdo plokštės aušintuvas: DeepCool V6000

Korpusas: Xigmatek Midgard+4 ventiliatoriai

ASS SSD“ sintetinis testas būtent skirtas testuoti SSD tipo diskus, todėl puikiai tinka palyginti keletą SSD diskų. Aš greitį palyginau su Corsair Force GT 120GB talpos SSD disku, kuris taip pat gali veikti ir SATA 6GB/s režimu. Visi duomenys pateikti MB/s greičiu.


„ATTO DiskBenchMark“ programa tinka testuoti visus kietuosius disku, todėl prie palyginimų dar pridėjau ir paprastą HDD tipo kietąjį diską. Aišku jis parodė prastestnius rezultatus, bet nėra ko stebėtis, nes jis viduje turi judančiuas dalis. Visi duomenys ir testų rezultatai pateikiami KB/s greičiu.


Ir galiausiai „CrystalDiskBenchMark“, kuri yra beveik tokia pat kaip ir ASS SSD“ programa. Rezultatai taip pat pateikiami MB/s grečiu.


Testai parodė, kad iš SATA 3GB/s jungties kietasis diskas išspaudžią viską ką tik gali, tačiau aš neturiu kolkas sistemos su  SATA 6Gb/s jungtimi. Šiai rezultatai yra tikrai geri, nors ir naudojant SATA 3GB/s jungtį pasiekemi aukšti rezultatai ir sumontavus šį kietąjį diską tikrai jausis spartos prieaugis.

Verdiktas:

„OCZ Vertex 3 MAX  IOPS 120GB“ kietasis diskas rodo išties greitą veikimą, nors ir aš negalėjau pilnai jo išpandyti naudojant SATA 6GB/s jungtį. Kietasis diskas testuote aplenkė savo gana artimą konkurentą „Corsair Froce GT 120GB“ SSD diską, tačiau šis diskas yra daug pigesnis už „OCZ Vertex 3 MAX  IOPS 120GB“, jo kaina apie 500Lt-600Lt. Lietuvos padangėse„OCZ Vertex 3 MAX  IOPS 120GB“ kietąjį diską galima įsigyti maždaug už 700-800 litų sumą. Ši kaina man pasirodė aukšta, todėl tai turbūt vienintelis minusas šiame SSD diske. 

 

10 Komentarai

  • mazas196
    Posted 2012-04-04 12:12 0Likes

    Specifikacijos: kuri nėra iš tikrųjų nėra taip lengvai pasiekiama paprastiems vartotojams.

    verdiktas : pilntai jo išpandyti

    pasitaisom:) o situ hdd kainos vis dar tokios brangios kaip ir anksciau ar jau kiek krito, nelabai besidomiu as jais, nes brangu buvo

  • ZeroFM
    Posted 2012-04-04 12:44 0Likes

    Tai kur tas greitis jei testuose tik puse nurodytos spartos pasiekia?

  • Crembo
    Posted 2012-04-04 14:05 0Likes

    ZeroFM rašė:
    Tai kur tas greitis jei testuose tik puse nurodytos spartos pasiekia?

    Jei mokėtum skaityt tai ir žinotum, tačiau panašu, kad nemoki skaityt, tai belieka tik rekomenduoti tau eiti į mokyklą, nes panašu, kad joje dar nesi buvęs.

  • cepukas
    Posted 2012-04-04 16:18 0Likes

    mazas196 rašė:
    Specifikacijos: kuri nėra iš tikrųjų nėra taip lengvai pasiekiama paprastiems vartotojams.

    verdiktas : pilntai jo išpandyti

    pasitaisom:) o situ hdd kainos vis dar tokios brangios kaip ir anksciau ar jau kiek krito, nelabai besidomiu as jais, nes brangu buvo

    Kur tu cia matai hdd?Cia ssd,o ne hdd,kodel jus pastoviai maisot,tokius elementarius dalykus?

  • Khan
    Posted 2012-04-04 17:09 0Likes

    Tų SSD kainos 60-120GB panašios į 1TB HDD, tai argi čia brangu? Tik daugelis lietuvių vietoj to, kad vietoj nerealios vaizdūškės įsidėtų paprastesnę + SSD ir gautų overall bent jau mano nuomone geresnį PC, niekada apie tai net galvoti nenori.

  • ZeroFM
    Posted 2012-04-04 18:30 0Likes

    1TB HDD ~300Lt , 1TB (reiktu 4x sujungt) SDD ~ 4000Lt+
    Dar karta pagalvok ar čia Brangu !!!

  • no_mercy
    Posted 2012-04-04 20:55 0Likes

    ZeroFM rašė:
    1TB HDD ~300Lt , 1TB (reiktu 4x sujungt) SDD ~ 4000Lt+
    Dar karta pagalvok ar čia Brangu !!!

    Labai cia viskas paprasta. Nori GB -perki HDD, nori performance ir jei gali sau tai leisti – perki SSD.

  • Edgarioks
    Posted 2012-04-05 07:28 0Likes

    Niekaip nesuprantu kam povelniu reikalingas tas performance????
    Khan: Koks skirtumas zmogui kuris nori zaidimus zaisti is to ssd?? Dar pasakyk kad daugiau fps dades nei normali VGA?
    Jei per diena neturedamas ka veikti is vieno disko i kita kopijuoji po kelis terabaitus informacijos tada gal ir reikalingi ssd bet siaip jie beprasmiai sutverimai….
    OS uzsikrauna greiciau ir greiciau keliom ms pasileidzia word’as…Ir visa tai verta keliu simtu litu…pfff

  • SiRaZz
    Posted 2012-04-05 07:49 0Likes

    OS, MS Office užsikrauna tikrai ne keliomis ms greičiau, o keliomis sekundėm. Jei tavo HDD užkrautas visokiu šlamštu tai tau OS gali krauti ir kelias minutes, su programom tas pats. O kai SSD užkrautas, užkrovimo laikas pailgėja keliomis sekundėmis tik. Šiaip žaidimuose SSD taip pat turi įtakos žaidimas greičiau pasileidžia taip pat ir FPS daugiau rodo, ne viską nulemi vaizdo plokštė.

  • Ndx
    Posted 2012-04-05 09:59 0Likes

    ZeroFM rašė:
    1TB HDD ~300Lt , 1TB (reiktu 4x sujungt) SDD ~ 4000Lt+
    Dar karta pagalvok ar čia Brangu !!!

    Gerą 60 GB SSD galima paimti už 300Lt (paprastesnį už 250Lt paimsi) ir 1TB harda duomenim krauti krauti. Jei perki aukštesnės klasės kompa tokį variantą paimti tikrai verta

Komentuoti