Metų pradžioje AMD pristatė naujos kartos 28 nanometrų technologija paremtas vaizdo plokštes. Na o jos pagrindinė konkurentė nVidia meta atsaką ir išleidžia GeForce GTX 680 vaizdo plokštę. Žvelgiant į pirmuosius testus galime teigti, kad debiutas yra labai daug žadantis.

Naujoji plokštė turės savispartos technologija kuri galės šiek tiek pakelti branduolio dažnį. Plokštė taip pat pademonstruos TXAA technologiją, kuri pasižymi gera Anti Aliasing’o kokybe ir nedidelėmis grafikos resursų sąnaudomis. Detalias plokštės specifikacijas galite pamatyti šioje iliustracijoje:

NVidia GeForce GTX 680 savo sparta maždaug šešiais procentais lenkia Radeon HD 7970 plokštę. Nepaisant to nVidia pristatyta naujiena yra pigesnė – už ją tenka mokėti 499 JAV dolerius, na o HD 7970 yra 50 dolerių brangesnė. Galiausiai GTX 680 turi 195W siekiantį TDP reitingą (o tai aukštos klasės plokštei yra įspūdingas pasiekimas), kai HD 7970 plokštėje jis yra net 250W.

Taigi galime daryti išvada, kad GeForce GTX 680 yra pigesnė, spartesnė ir taupesnė, tad AMD turėtų drastiškai nuleisti savo produkcijos kainas. Tiesa, šioji plokštė yra silpnesnė už 40 nm dviejų GPU plokštės, taisa pastarųjų kaina prasideda nuo 700 – 750 JAV dolerių. Daugiau informacijos apie naująjį nVidia produktą rasite apžvalgose:

AnandTech
BitTech
Guru3D
HotHardware
TechPowerUp
TechSpot
TomsHardware
XbitLabs

NVidia, Games.lt