Jungtinių Valstijų Patentų ir prekinių ženklų biure „Intel“ užregistravo logotipus „Intel VIIV“ ir „Intel Inside VIIV“.

Vos biuro tinklapyje pasirodė ši informacija, pulta spėlioti, ką šie ženklai galėtų reikšti bei kam jie bus naudojami.

Kol kas įtikinamiausias iššifravimas yra teiginys, jog „VIIV“ greičiausiai reiškia 64 bitų architektūrą, mat romėniškai VI yra 6, na o IV – 4. Kita vertus – pagal taisykles užrašytas romėniškai skaitmuo 64 turėtų atrodyti šitaip – LXIV.

„VIIV“ galėtų reikšti ir „Pentium 5“. Tokiu atveju pats „VIIV“ žymuo simbolizuotų du simetriškai sugretintus būsimo procesoriaus branduolius. Šia versiją siūlo tinklapis „eWeek“. Trečioji gana panaši į tiesą „Intel VIIV“ ženklo iškodavimo versija yra spėjimas, kad šis ženklas bus naudojamas „Intel Vanderpool“ technologiją palaikančių produktų žymėjimui.

Patys „Intel“ naujųjų prekinių ženklų registracijos nekomentuoja, taigi lieka neaišku net tai, kokia platforma – staliniai ar nešiojami AK – turima galvoje.

Pagyvensim – pamatysim. Svarbu nepamiršti, jog prekinio ženklo registracija toli gražu nereiškia, kad jį naudojantys produktai kada nors pasieks parduotuvių lentynas. Štai „Intel“ konkurentai AMD jau senokai yra užregistravę prekinius ženklus „Adepton“, „Cerus“, „Forton“, „Tegron“, „Metaron“, „Multeon“ bei „Vanton“, nors apie jų naudojimą konkretiems produktams žymėti kol kas nieko negirdėti. Turint galvoje keistą skambesį – nenustebsiu, jei niekad apie juos nieko ir neišgirsime 😉

Savo balsą atiduotu už iššifravimą „64 bitai”. O jūs?