„PCI Express“ architektūra leidžia vaizdo plokštei keistis duomenimis su pagrindine atmintimi (RAM) itin sparčiai – praverčia didžiulis magistralės pralaidumas. Nenuostabu, jog vaizdo plokštes gaminančios ir kuriančios bendrovės suskubo pastebėti, jog video kortose montuojamos vaizdo atmintinės yra gana brangios, palyginti su tradicinė operatyviąja DDR atmintimi. Jų sugalvotas kaštų mažinimo būdas senas kaip pasaulis – vaizdo plokštės juk gali tiesiog pasiskolinti šiek tiek atminties iš RAM, juolab kad ir bendravimo su ja greitis „PCI Express“ dėka tapo nemenkas.

Šitaip ir gimė „nVidia Turbocache“ bei „ATI Hypermemory“ technologijos, kiek primenančios laikus kuomet tokia „skolinimosi iš RAM“ taktiką taikė gana daug vaizdo plokščių rinkos produktų.

Atrodytų – viskas šaunu, visgi daugeliui techninės įrangos tinklapių ir užsienio kompiuterinės spaudos žurnalų užkliuvo ne itin malonus „nVidia“ sprendimas ant būsimų vaizdo plokščių „6200“ pakuotės žymėti ne realų jose esančios vaizdo atminties dydį, o skaičių gautą susumavus realų VRAM kiekį ir iš RAM pasiskolinamus megabaitus. Parduotuvėse turėjo pasirodyti plokštės su ženklinimu

„GeForce 6200 w/ TurboCache supporting 128MB @ 10.8GB/s“ bei

„GeForce 6200 w/ TurboCache supporting 128MB @ 13.6GB/s“,

nepaisant to, jog pirmoji plokštė realiai turi tik 112, o antroji – 96 MB vaizdo atminties. Po kilusio triukšmo „nVidia“ nusprendė pakeisti žymėjimą ant pakuočių bei neįtraukti „Turbocache“ pasiskolinamos RAM dalies į bendrą megabaitų skaičių, o paminėti ją šalia. Taigi, minėtosios plokštės bus žymimos atitinkamai

„GeForce 6200 TurboCache 16-TC/128MB“ ir

„GeForce 6200 TurboCache 32-TC/128MB“,

ką reikėtų suprasti kaip pranešimą, kad pirmoji iš jų turi 112MB vaizdo atminties + skolinasi 16MB iš RAM, na o antroji turi 96 MB vaizdo atminties ir skolinasi iš RAM 32MB.

„nVidia“ atstovo Brajano Burk (Brian Burke) teigimu, pradine metodika paženklintos „6200“ neturėtų pasiekti parduotuvių, tačiau būsimiems pirkėjams visgi reikėtų būti dėmesingiems ir suprasti, jog užrašas „TurboCache 32-TC/128MB“ reiškia toli gražu ne tą patį kaip ir „128MB“.

Manau pirminio žymėjimo kritikai buvo teisūs – visgi ant pakuotės turi būti tiksliai nurodyta, ką aš gaunu pirkdamas daiktą, o ne gražūs skaičiai, gauti sudėjus kažką su kažkuo.