„nVidia“ viešai paskelbė, kad jų partneriai „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“ (TSMC) pagamino jau 1 000 000-ąjį procesorių. Tuo pačiu pranešimu informuota ir apie tai, kad TSMC jau gamina pirmuosius „nVidia“ užsakytus 65 nanometrų technologinio proceso lustus.

„nVidia ir TSMC bendradarbiavimas prasidėjo 1998 metais, kuomet dar tik buvo kuriami 0,35 mikrono technologiniu procesu gaminami vaizdo procesoriai. TSMC ir šiandien gaminą didžiąją dalį „nVidia“ suprojektuotų vaizdo procesorių bei lustų mikroschemų rinkiniams. Nenuostabu, kad per aštuonis metus buvo įveikta vieno milijono pagamintų lustų riba.

To, kokie 65 nm procesoriai „nVidia“ užsakymu šiuo metu gaminami TSMC, kompanijos neatskleidžia. Paprastai vaizdo procesorių gamyba dideliais kiekiais pradedama likus maždaug mėnesiui iki jų pasirodymo rinkoje. Taigi, tikėtina, jog „nVidia“ pirmus savo 65nm vaizdo procesorius gali pristatyti 2007 metų pradžioje.

Beje, TSMC gamina procesorius ir „nVidia“ konkurentams ATI. Tačiau ATI užsakymai bent jau šiuo metu vykdomi tik 80 nm gamybos linijose.