Maitinimo blokų gamintoja Nexus tikrai nėra ta kompanija, kuri mėgsta dažnai pristatyti kažką naujo ir modelius keičia kaip kojines. Beveik prieš metus mums atsiuntė išbandyti NX 6000 R3 maitinimo bloką. Na o dabar NX serija yra atnaujinama ir dar 2009-aisiais pristatytą 530W modelį pakeičia naujas 550W šaltinis. Nors blokas ir išoriškai atrodo nepasikeitęs, tačiau vidinių atnaujinimų tikrai yra.

Naujajame šaltinyje, kaip ir pirmtake ypatingai akcentuojamas tylumas, kuris yra viena išskirtiniausių bloko savybių. Kaip ir senasis modelis, naujasis NX serijos blokas bus labai trumpas – vos 12,5m cm ilgio, kai įprasti blokai būna 14 cm ilgio, o brangesni – dar ilgesni.

Taip pat atnaujinta buvo ir antroji Nexus gaminama (ir galima sakyti jog pagrindinė) RX serija. Pirmasis jos atstovas – RX 6500 modelis, pakeisiantis ligšiolinį RX 6300. Pastarasis modelis komponentams gali tiekti 650W galią, kai jo pirmtakas galėjo tiekti 20W mažiau. Priešingai nei NX serijoje, šie blokai jau turi modalinius kabelius.

Šiame modelyje taip pat stipriai akcentuojamas efektyvumas. Testuodamas NX 6000-R3 modelį pastebėjau, kad jų padengimo dažais kokybė labai prasta, tą patį pasak kitų apžvalgininkų galima pasakyti ir apie RX serijos modelius. Pasirodo Nexus šią bėda išsprendė ir yra padengtas grublėtu paviršiumi, kuris ne tik nesibraižo, bet ir atrodo išvaizdžiai.

Nexus užtikrino, kad abiejų blokų pirmtakų efektyvumas standartinių apkrovų intervale bus ne mažesnis nei 82 procentai ir tilps į 80Plus Bronze specifikacijų remus. Atnaujinti blokai pasižymės didesniu nei 85 procentų naudingumu, esant 20 – 100 procentų apkrovoms ir atitiks 80Plus standarto keliamus reikalavimus. Taip pat jis atitinka ir ErP 2013 keliamus reikalavimus, o tai užtikrina mažesnes nei 0,5W elektros sanaudas, blokui esant budėjimo režime.

Visų iki šiol gamintų naujesniųjų Nexus blokų vidurius gamino ATNG kompanija, tikėtina kad ir šių blokų gamyba patikėta minėtajai kompanijai. Kaip matote buvo pristatyti tik silpnesnieji serijų modeliai. Galingesnės jų versijos greičiausiai debiutuos ateityje.

Nexus, Games.lt