Ne vienerius metus Microlab su mūsų neseniai išbandytu Solo 7C buvo vienvaldė namų vartotojams skirtų stereo sistemų lyderė. Tačiau visai neseniai Edifier pristatė Studio 7 ir Studio 8 garso sistemas, o pastaroji net neturėjo jokio tiesioginio konkurento Microlab produktų linijoje.

Šiek tiek palikusi laiko Edifier’iui džiaugtis dominavimu, Microlab pristatė savo atsaką į Edifier Studio 8. Tai – Solo 9C garso sistema, kuri nuo šiol bus galingiausia dviejų dalių garso sistema iš Microlab.

Kolonėlių galia yra tokia pati kaip ir pagrindinės konkurentes – 140W. Nors Solo 7C buvo aukščiausia sistema klasėje, naujosios kolonėlės dar beveik 2cm ištįso į viršų. Tačiau paėmus bendrai matmenys liko labai panašūs, o bendras sistemos svoris netgi šiek tiek sumažėjo. Taip pat buvo išlaikytas ir klasikinis sistemos dizainas.

Kaip ir Solo 7C, naujasis modelis turi 6,5 colio garsiakalbį žemiems dažniams atkurti ir tokio pat dydžio analogą vidutiniams dažniams. „Paaugo“ tik aukštųjų dažnių garsiakalbis – vietoj 1 colio skersmens montuojamas 1,5 colio analogas, kuris sistemos nedidina, būtent dėl to Microlab’ui pavyko per daug nenutolti nuo Solo 7C matmenų.

Solo 7C teste reiškėme nuostabą, kad Microlab į šią sistemą „pamiršo“ įmontuoti skaitmeninę garso prieigą ir jai skirtą garso apdorojimo įrangą. Laimei naujosiose Solo9C tokia galimybė jau yra. Be abejo sistema bus valdoma ne tik ant šono esančia valdymo įranga, bet ir nuotoliniu pulteliu.

Tokios garso sistemos yra ypač populiarios Europoje, tame tarpe ir Lietuvoje. Dėl to būtent čia ir debiutuoja pirmieji Solo9C modeliai. Lietuvoje jau galima užsisakyti šią sistemą – už ją reiks pakloti 750 litų. Pirmieji užsisakiusieji ją turėtų gauti per Valentino dieną. Edifier savąją Studio 8 siūlo pusšimčiu litų pigiau.

Taip pat Microlab anonsavo ir šiek tiek pigesnę Solo8C garso sistemą. Ji bus labai panaši į Solo9C tik turės mažesnį (4 colių) vidutinių dažnių garsiakalbį ir dėl to jos galia bus tokia, kaip ir Solo7C – 110W. Apie šios sistemos kainą ir pasirodymo datą jokių žinių neturime.