„Toshiba“ pranešė planuojantys kai kuriuos savo į daugialypę terpę orientuotus nešiojamus kompiuterius apginkluoti papildomu procesoriumi. Jis turėtų spartinti vaizdo, garso apdorojimo programų darbą bei kitaip pagelbėti. Kiek už tai teks primokėti – kol kas nežinia.

„SpursEngine“ pavadintas procesorius bus montuojamas į kai kuriuos „AV Qosmio“ serijos nešiojamųjų modelius. Anot „Toshiba“, šio „Cell“ architektūra grįsto lusto galios užteks, tarkime, HD vaizdo dekodavimui.

Savo specifikacijomis „SpursEngine“ primena apkarpyto funkcionalumo „Cell“ procesorių su kiek mažesne skaičiavimo galia, techniniu (hardwariniu) HD iškodavimu, „PCI-Express“ sąsaja bei suderinamumu su XDR tipo atmintimi. „SpursEngine“ prototipas dirba 1,5 GHz taktiniu dažniu bei sunaudoja 10-20 W energijos.

Daugiau informacijos apie „SpursEngine“ kol kas neskelbiama, tačiau jau aišku, kad pirmi nešiojamieji su juo pasirodys dar šįmet. Tuo tarpu rinkos analitikai atkreipia dėmesį, kad šis procesorius gali būti pritaikytas ir kitoje buitinėje įrangoje, pavyzdžiui, HD televizoriuose su integruotais aukštos raiškos filmų grotuvais.

„Cell“ procesorius, kaip žinia, naudojamas „Playstation 3“ konsolėje. Jį drauge sukūrė „Sony“, „Toshiba“ ir IBM. Po HD optinių diskų formatų karo pabaigos „Sony“ pardavė vieną iš savo „Cell“ gaminančių gamyklų kompanijai „Toshiba“ už gana patrauklią kainą. Buvo daug kalbama, jog tai – kompensacija už HD DVD ir „Blu-ray“ karo nutraukimą.