TLK (klaviatūros be skaičių bloko) – tai mano nemėgstamiausias klaviatūrų tipas. Iš pradžių tokios klaviatūros buvo tik nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Vėliau standartiniuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose buvo pradėtos montuoti įprastos klaviatūros (nes juk taip patogiau!). O TLK klaviatūros liko tik mažuosiuose kompiuteriuose. Švenčiau nepatogių klaviatūrų  išstūmimą iš rinkos.

Mechaninių klaviatūrų gyvavimo pradžioje buvo sugalvoti pradėti gaminti TLK tipo klaviatūras žaidėjų kompiuteriams. Buvo aiškinama, kad klaviatūros skirtos tiems, pas ką ant stalo yra mažai vietos. Man tai visą laiką skambėjo kaip melas – kas gi neturi vietos ant stalo tokiam dalykui kaip klaviatūra… Mano akimis labiau tai buvo galimybė sumažinti brangių mechaninių perjungiklių kiekį ir taip pasiūlyti pigesnius produktus.

Aš labai nemėgstu tokių klaviatūrų. Kadangi esu daug rašantis žmogus, asmeniškai geriau vertinu paprasčiausias 10 eurų kainuojančias klaviatūras, nei pakankamai brangias mechanines TLK klaviatūras. Jau du kartus buvau gavęs pasiūlymą išbandyti tokio tipo klaviatūrą, tačiau atsisakydavau, argumentuodamas, kad tai yra Lietuvos rinkai netinkamas produktas. Tačiau keletui draugų nusipirkus ir gerai įvertinus tokią klaviatūrą, bei matant, kad tautiečiai jų nevengia, pasiryžau išmėginti ją ir pats.

Ta proga į mano rankas pateko pirmoji TLK tipo klaviatūra Corsair K63 Wireless. Ir jeigu man tai yra pirmoji TLK tipo klaviatūra, tai ne man vienam tai yra pirmas kartas. Corsair‘ui tai taip pat yra pirmas kartas, kai kompanija siūlo belaidę klaviatūrą. Sunku patikėti, kad vienas svarbiausių klaviatūrų rinkos žaidėjų iki šiol nėra turėjęs tokio gaminio.


Pakuotė ir komplektacija

Pakuotė niekuo neišsiskiria nuo kitų pakuočių, nebent tik tuo, kad mažesnė klaviatūra tūno trumpesnėje dėžutėje. Tai, ką matome išorėje nėra tik fasadinis įpakavimas, iš kurio išsiima rudo kartono dėžė – mes iš karto išvystame tikrąją klaviatūros dėžutę.

Klaviatūros komplektaciją sudaro: USB laidas įkrovimui ar naudojimui laidiniam režime, taip pat bevielis Bluetooth ryšio gaudytuvas bei adapteris, leidžiantis prie krovimo USB laido, prijungti Bluetooth adapterį ir taip išplėsti klaviatūros veikimo lauką. Ir be abejo čia yra daug makulatūros.

Gan keistas ir netikėtas priedas buvo riešo atrama. Kompaktiškose TLK klaviatūrose jos pasitaiko gan retai.

Bandom klaviatūrą

Bandom išsiaiškinti, ar tai klaviatūra, kuri yra skirta taupantiems, ar tiesiog tiems, kuriems reikia kompaktiškumo. Pirmas argumentas už taupymą – klaviatūrą galime rinktis tik su Cherry MX Red perjungikliais. Gal jie ir yra pats praktiškiausias ir populiariausias pasirinkimas, tačiau vis tiek asortimento nebuvimas yra taupymo ženklas.

Klaviatūra turi mėlyną apšvietimo spalvą, Corsair ją pavadino „Ice Blue“. Nejau kompiuterinės technikos gamintojai seks automobilių gamintojų pavyzdžiu ir pradės naudoti pavadinimus „Laguna Blue“, „Pearl White“ ar „Midnight Black“? Tikiuosi, kad ne, tačiau Corsair panaudotą „Ice Blue“ pavadinimą pateisinu. Paprastai, tiesiog „Blue“ apšvietimą turinčios klaviatūros šviečia žymiai tamsesne spalva, o Corsair išgauna žydrą atspalvį. Tad visai gerai, kad šios dvi spalvos atskiriamos, nes mėlynai šviečiančios klaviatūros norėjęs pirkėjas gali likti nusivylęs, pamatęs, kad jo produktas šviečia žydrai.

Apšvietimo kokybė (o gal tiksliau pačių mygtukų kokybė) nuvilia. Jūs tik pažiūrėkite, kaip skiriasi apšvietimo stiprumas apatinėje ir viršutinėje klavišų. Pirmas taškas už tai, kad klaviatūra yra skirta taupantiems.

Kai kam gali pasirodyti keista, kad Corsair nesiūlo K63 versijos su RGB apšvietimu. Tiesa sakant tokia versija egzistuoja – tik tokia klaviatūra turės jau K65 vardą. Šalia to, bus galima ir rinktis ir kur kas platesnį mechaninių perjungiklių asortimentą, įskaitant Corsair unikalius Cherry MX Speed ir MX Silent perjungiklius. Kovoje „Tai tiesiog pigi klaviatūra“ – „Premium klasės kompaktiškumas“ rezultatas tampa 2:0.

Atrodo priėjome išvados, kad K63 yra skirta tiems kas taupo, o K65 skirta tiems, kas nori maksimaliai geros kompaktiškos klaviatūros. Tačiau visi neaiškumai pradeda lysti dabar. Ši tvarka iš tiesų galiojo iki mūsų turimos K63 debiuto. Viską sujaukė mūsų turima K63 versija. Viskas įdomumas tame, kad ji yra belaidė. Tuo tarpu K65 veikia tik su laidu.

O bevielė K65 versija gal būt iš viso nebus išleista. Tėra tik viena RGB apšvietimą turinti mechaninė klaviatūra, pasižyminti bevieliu veikimu. Tai gan reta ir egzotiška Drevo Calibur. Taip yra dėl to, kad RGB apšvietimas naudoja daug baterijos resursų.

Esant maksimaliam apšvietimo lygiui baterija veikė 10 valandų, o minimaliam apšvietimui – apie parą. Tokio ilgo eksperimento nedarėme, tačiau Corsair teigia, kad visai išjungus apšvietimą klaviatūros baterija gyvuos net 75 valandas. Žinant, kad apšvietimas yra pagrindinis energijos naudojimo šaltinis, panašu, kad tai yra teisybė. Bevielis ryšys klaviatūroje gerai veikia iš bet kurio kambario taško.

Pradeda pirštis išvados, kad tai vis dėl to yra kompaktiška klaviatūra, tiesiog net ir laidas pašalintas tam, kad ji būtų labiau portabili. Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojomis dar kartą. Jūs tik pažiūrėkite į jos dizainą – kiek daug neišnaudotos vietos.

Corsair tarsi paėmė savo etaloninę K70 klaviatūrą, atėmė iš jos skaičių klaviatūrą ir tuo užbaigė modifikacijas. Didelės klaviatūros briaunos, dideli tarpai tarp skirtingų klavišų sekcijų taip ir liko. Dedikuotas media valdymas visada yra pliusas, nors ir užima vietą, bet vis dėl to ši klaviatūra neprimena tų, kurios buvo kurtos norint sutaupyti kiekvieną milimetrą.

Na bet vienam dalykui ši klaviatūra yra tikrai tinkama. Tai prie kompiuterio prijungto HTPC kompiuterio valdymui.  Tam nereikia maksimalaus kompaktiškumo, tačiau bevielis veikimas yra privalomas. Kad klaviatūra būtų dar labiau tam reikalui tinkama, Corsair sukūrė specialų padą, į kurį galimą įsistatyti šią klaviatūrą.

Grįžtant prie apšvietimo, laidą turinti K63 yra siūloma ne tik su viena klavišų rūšimi, tačiau ir tik vienu galimu apšvietimu – jis yra raudonas. Naujai išleista bevielė K63 versija turi tik mėlynos spalvos apšvietimą. Gal galėtumėt paaiškinti, kodėl bevielę klaviatūrą perkantys žmonės labiau turi norėti mėlyno apšvietimo nei raudono, o laidinės klaviatūros pirkėjai renkasi atvirkščiai?

Išvados

Na ką, didžiausias TLK klaviatūrų nemylėtojas rašo išvadas TLK klaviatūros apžvalgoje.

Ir štai galutinis atsakymas, kam skirta K63 Wireless – ar taupantiems pinigus ar taupantiems vieta. Klaviatūra kainuoja 130 eurų ir čia pamirštam bet kokias hipotezes, kad TLK klaviatūra kainuos mažiau už įprastą. Tiek pat kainuoja ir Corsair K68 RGB, su pilnu mygtukų arsenalu ir RGB apšvietimu.

Nesakau, kad kaina, neatitinka to, ką siūlo ši klaviatūra. Už bevielį veikimą reikia susimokėti. Bet paprastiems žaidėjams, kurie turi stalą, už tai mokėti neapsimoka, ir geriau rinktis didesnę klaviatūrą.

Taigi, labiausiai ši klaviatūra yra tinkama naudojimui su HTPC kompiuteriais. Tam net buvo sukurtas papildomas aksesuaras – „Lapboard“ (net neįsivaizduoju, kaip tas daiktas galėtų vadintis lietuviškai). Tai yra pritvirtinamas plotas valdyti pelei.

Tačiau aš vis dar nelabai suprantu, kam gali būti reikalinga mechaninė klaviatūra prie televizoriaus pajungtam kompiuteriui. Mechaninių klaviatūrų privalumai dažniausiai pajaučiami tik žaidžiant žaidimus, o su HTPC žaidimus patogiausia būtų žaisti su Joystick‘u, o klaviatūros užtektų paprastesnės, ne mechaninės. O žaidimai, kuriems paprastai yra reikalinga pelė, HTPC sistemoje yra tiesiog nepatogūs. Na bet gerai, kiekvienas turi savo pomėgius.

Vis dėl to atrodo, kad Corsair pati nesitiki pritraukti didelio kiekio K63 Wireless pirkėjų. Išskirtinai tik mėlynos spalvos apšvietimas ir naudojami vien tik Cherry MX Red klavišai yra ženklas, kad mažus pardavimus turinčiai klaviatūrai neapsimoka rengti skirtingų versijų.