Kompanija NEC pranešė ketinanti jau spalio mėnesį pristatyti HD DVD optinius diskus skaitantį įrenginį. Bendrovė tikisi, jog įrenginio universalumas paskatins vartotojus anksčiau pereiti prie šio formato diskų.

Naujasis „NEC HD DVD Multireader HR-1100A“ gali skaityti HD DVD diskus 2x sparta, na o įprastinius DVD – 8x. DVD-RAM standarto diskai skaitomi 5x greičiu, CD diskai – 32x. Tikrai taip, įrenginys galės dirbti ne tik su HD DVD, bet ir su kitų, labiau įprastų formatų diskais.

Lyg to dar būtų ne gana, NEC pranešė, kad sujudo visas HD DVD formatą remiančių kompanijų pulkas – greitu laiku turėtų pasirodyti apie šimtą HD DVD diskuose įrašytų kino filmų. Tarp jų bus ir naujienos (Batman Begins, Million Dollar Baby, Alexander), ir klasika (12 Monkeys, Forrest Gump). Kada visi šie filmai pasirodys prekyboje tiksliai dar nežinoma. Tikėtina, jog tai nutiks šių metų gale, kai HD DVD įrenginius turi pristatyti ir kitos bendrovės.

Na va, panašu, kad nesėkme pasibaigus deryboms dėl ateities optinių diskų standartų unifikavimo, „Blu-ray“ ir HD DVD stovyklos ėmėsi atviros kovos. „Pioneer“ pristatė „Blu-ray“ įrašantį įrenginį, į kurį tuo pačiu atsakė NEC bei pridėjo pranešimą apie numatomus išleisti filmus. Dabar turbūt reik laukti „Blu-ray“ remiančio konsorciumo atsako…

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti metų pabaigoje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.