Pastaruoju metu kiekvieno SSD gamintojo asortimente padvigubėjo siūlomų modelių kiekis. Šalia standartinio tipo SSD diskų pradėjo šmėžuoti ir kitos diskų versijos su 3D NAND atmintimi.

Ne išimtis yra ir Silicon Power diskų gama. Kompanija pristatė naują Ace SSD diskų liniją, kuri pagrinde ir išsiskiria 3D NAND atminties turėjimu. Kol kas Silicon Power yra pristačiusi tik Sata sąsaja jungiamus 3D NAND diskus – Ace A55 ir Ace A56.

Šiandien pasičiupę Ace A55 aiškinsimės ko jis yra vertas. Bandysime aktualiausios 256 GB talpos modelį. 240 GB – 256 GB talpos diskai vis dar yra populiariausi ir situacija nesikeičia jau net sunku pasakyti kelintus metus.

Detaliai apie šį SSD

Silicon Power siūlo 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB ir 1 TB talpos Ace A55 serijos SSD diskus. Nežinau kokia proga buvo išleistas 64 GB talpos diskas – jų pirkti jau seniai nebeapsimoka… O serija tikrai nėra sena – šis diskas yra ką tik pristatytas.

Disko pakuotė yra labai paprasta – plastikinis dangtelis įspraustas tarp dviejų perlenkto kartono pusių. Jokių papildomų priedų prie disko nėra pridedama.

Laikmenai suteiktas naujos kartos Silicon Power diskams būdingas dizainas. Jis nenuvilia – diskas atrodo iš ties patraukliai. Blizgus lipdukas nuvylė nebent tik mane patį  – žmogų, kuriam reikia nufotografuoti SSD nepagaunant atspindžių. Tačiau jeigu Jūs kartais neesate SSD apžvalgininkas, tada jokio diskomforto dėl to tikrai nebus.

Diskas naudoja pusiau plastmasinį, pusiau metalinį korpusą – viršutinis dangtelis yra metalinis, o apačia pagaminta iš plastmasės. Pastarasis korpusas pasižymi tuo, kad yra neardomas. Duomenų kaupiklio storis yra standartinis – 7 mm.

Silicon Power nusprendė Ace A55 diske naudoti Silicon Motion SM2258XT atminties valdiklį. Jis yra populiaraus SM2258 valdiklio versija, pritaikyta darbui su spartinančiosios atminties nereikalaujančiais SSD, kuri vis dar yra labai retai sutinkama diskuose.

Diskas naudoja 3D NAND tipo atmintį, kurios privalumai labiau jaučiami diskų kainoje ir kitokiame gamybos procese,  tačiau šiuo metu didelio skirtumo nėra pastebima. Kaip ir galima tikėtis iš bet kurio nebrangaus modelio, ji yra TLC tipo.


Testai

Visi SSD diskai testuojami tokios konfigūracijos sistema:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit


Išvados

Silicon Power Ace A55 kainuoja 90 eurų. Jam suteikiama pakankamai neilga 3 metų garantija. Žinant, kad „užmušti“ nėra taip paprasta, manau gamintojai galėtų drąsiai pagalvoti apie savo gaminių aptarnavimo laiko išplėtimą. Šiuo metu Lietuvoje taip pat yra galimi 64 GB ir 128 GB diskai, atitinkamai kainuojantys po 43 ir 56 eurus. Lyginant šių modelių kainas, nėra jokio logiško argumento rinktis 64 GB diską, nes 128 GB talpos laikmena yra vos vos brangesnė. Ši taisyklė galioja visiems 60 – 64 GB SSD talpos diskams.

Pats Silicon Power Ace A55 nėra nei labai greitas, nei labai lėtas. Tiesiog paprastas, padorus ekonominės klasės SSD. Žinant, kad greitesnių SSD teikiamus privalumus praktikoje pajausti yra sunku, galima teigti, kad Ace A55 yra neblogas pasirinkimas, ieškantiems paprasto SSD.

3D NAND atmintis nėra „must have“ dalykas, tačiau ji nesukelia ir jokių nepatogumų. Nepatogumų gali turėti nebent SSD gamintojai, kuriems reikia išleisti dvigubai daugiau modelių, rūpintis jų tiekimu, marketingu. Tačiau ateityje 3D NAND technologija taps keliu į SSD kainų mažinimą, kas yra iš ties geras dalykas.