Artėjančiam susiliejimui su „Seagate“ besirengianti bendrovė „Maxtor“ susidūrė su finansiniais nesklandumais. Nors kietųjų diskų rinka šiuo metu itin judri, joje netrūksta permainų, pastarieji finansiniai metai kompanijai buvo nuostolingi.

Siekiant sumažinti darbo nuostolingumą „Maxtor“ nusprendė atleisti 900 kompanijos gamyklos Singapūre darbuotojų. Neslepiama, kad atleidimai susiję ne tik su prastais finansiniai rezultatais, bet ir su artėjančiu bendrovių susijungimu. „Seagate“ neseniai tame pačiame Singapūre atidarė savo gamyklą, kurioje vien tyrimų padalinyje dirba 2000 žmonių. Taigi, „Seagate“ dalimi besiruošiantys tapti „Maxtor“ mažina savo darbuotojų skaičių nes po susiliejimo galės naudotis „Seagate“ žmogiškaisiais resursais.

Pagal kompanijų susitarimo sąlygas, „Maxtor“ gaus po 0,37 „Seagate“ akcijos už kiekvieną saviškę. Tuo metu, kai ši operacija bus baigta, „Maxtor“ valdys 16% kompanijos „Seagate“ akcijų, tuo tarpu „Seagate“ turės 84% „Maxtor“ akcijų. Operacijos vertė siekia 1,9 milijardo JAV dolerių. Po jos vietoje dviejų dabartinių kompanijų turėsime vieną, kuri vadinsis „Seagate“ vardu. Maxtor“ ir „Seagate“ susijungimas turėtų būti baigtas antroje metų pusėje. Iki to laiko kompanijos dirbs atskirai.