Kaip ne kartą jau minėjau, vienas iš naudingesnių „Bluetooth 2.0“ standarto panaudojimo būdų yra garso perdavimas be laidų. Tai buvo įmanoma ir su pirmąja „Bluetooth“ karta, bet dėl menko pralaidumo kentėjo kokybė, na o spartesnis „Bluetooth 2.0“ ryžtingai atveria duris į tokių dalykėlių kaip belaidės ausinės rojų.

Štai „BenQ“ pristatė nešiojamas kolonėles „IMS100“ su integruotu „Bluetooth 2.0“ ryšio moduliu. Jos gali transliuoti ne tik kompiuterio, bet ir bluetooth’inio mobiliojo telefono ar kito įrenginio perduodamą garsą. Prireikus, sujungimui galima panaudoti ir seną gerą laidą.

Galingumas neįspūdingas – vos 3W. Kuomet elektra toli, galima naudoti keturias AA tipo baterijas. Kiek „IMS100“ kainuos dar nežinia, bet aišku, kad kolonėlės prekyboje pasirodys jau rugpjūtį.

Pati naujiena iš esmės gal ir ne kosminis dalykėlis, bet aš į ją žvelgiu kitu kampu – garsas „Bluetooth 2.0“ jau čia. Turint omenyje tai, kad naująjį standartą palaiko ir naujos „Motorola“ ausinės mobiliesiems, nemažai kitos įrangos, greitu laiku turbūt galime laukti pasirodant MP3 grotuvų, kurie su ausinėmis bendraus be laidų. Jėga.