„Sony“ pristatė naują optinių diskų įrenginių seriją „DRX-830“. Apie „Blu-ray“ ar HD DVD šįkart kalbos nėra – tai įprastiniai DVD/CD diskų įrašytuvai, galintys pasigirti gana įspūdingais įrašymo greičiais.

Seriją sudaro trys įrenginiai – vidinis DRU-830A, išorinis DRX-830U bei išorinis, Macintosh ir PC kompiuteriams tinkantis, DRX-830UL-T. Visi trys naujieji įrenginiai gali įrašyti DVD±R diskus net 18x sparta. DVD±R DL įrašymo greitis ne toks įspūdingas – 8x. Visi trys įrenginiai turi 2 MB buferį bei naudoja „Power-Burn“ technologiją, saugančią nuo jo ištuštėjimo rašymo metu.

DRU-830A yra vidinis, prie IDE jungties jungiamas ir AK skirtas optinių diskų įrenginys. Prie jo pridedama ir juodos spalvos priekinė dalis, kuri turėtų patikti kompiuterių juodais korpusais turėtojams.

„DRX-830U“ prie kompiuterio jungiamas USB laidu. Tuo tarpu DRX-830UL-T turi ir USB 2.0, ir „FireWire“ jungtis.

Naujieji įrenginiai prekyboje visame pasaulyje pasirodo jau nuo dabar, kažkiek skirsis tik jų atvykimo į skirtingus regionus laikai. Orientacinės kainos svyruoja nuo 90 JAV dolerių už vidinį DRU-830A iki 130 ir 150 JAV dolerių už išorinius DRX-830U ir DRX-830UL-T.

Priminsime, kad anksčiau šiais metais „Plextor“ jau pristatė saviškį DVD±R diskus 18x sparta įrašantį įrenginį. „Lite-On“ tą patį padarė kiek anksčiau šį mėnesį.