Silicon Power yra viena iš tų kompanijų, kuri savo produkcija orientuoja į eilinį namų vartotoją, savo Apple kompiuteriu peržiūrintį nuotraukas, o ne geimerį, per dienas „kapojantį“ žaidimus. Jos produktų portfelyje daugiau solidžių, minimalistinio dizaino produktų, nei ryškių ir kampuotų Gaming stiliaus produktų.

Nepaisant gamintojos propaguojamo kuklumo, bent pora išimčių yra. Kalbu apie kompanijos siūlomus SSD diskus ir XPower DDR3 operatyviąją atmintį. Pastarąją kaip tik šiuo metu ir bandome. Beje, naujausi šios serijos modeliai yra pristatyti dar šiais metais.

Mus pasiekė optimalios konfigūracijos rinkinukas, kurį sudaro du 4GB talpos modeliai. Jie dirba 1866 MHz taktiniu dažniu be to turi masyvius radiatorius. Nors tai nėra įspūdingi skaičiai, Xpower serijai tai toli gražu nėra riba – galimi dvigubai didesnės talpos rinkiniai, galintys pasiekti 2400MHz dažnį. Reto pirkėjo ambicijos, o dar tiksliau finansinės galimybės, yra aukščiau šios ribos.


Pakuotė ir komplektacija

Operatyvioji atmintis būna randama dviejų tipų pakuotėse – kartoninėse dėžutėse ir plastikiniuose įdėkluose. Silicon Power pasirinko pirmąjį pakavimo būdą, kuris leidžia pamatyti produktą gyvai ir, greičiausiai, yra šiek tiek pigesnis.

Išpakavus pirkinį raudonas kartono gabalėlis tampa šiokiu tokiu vartotojo vadovu, jei tai galima išsireikšti kalbant apie atverčiamą viršelį, kurio viduje rašoma, kaip įdėti atminties modulį į pagrindinę plokštę. Visa komplektacija ties tuo ir pasibaigia.

Detalus žvilgsnis

Tai jau trečioji Silicon Power Xpower DDR3 operatyviosios atminties karta. Pirmosios kartos atminties moduliai nebuvo itin gražūs – turėjo žalią PCB ir sidabro spalvos radiatorių, kuris buvo šiek tiek ne į temą. Antroji karta buvo paprastesnė, bet šiek tiek įdomesnė. Didelius radiatorius pakeitė mažesni geležiukai su raudonu arba labai neįprastu žaliu lipduku. Atminties moduliai išsiskyrė tuo, kad buvo vieni greičiausių standartinio aukščio profilio RAM‘ų visoje rinkoje.

Na o su trečiąja karta grįžta aukšto profilio dizainas. Bet šį kart modeliai atrodo kaip niekad agresyviai. Iš pirmosios kartos Xpower atminčių paimta masyvi forma, iš antrosios kartos modulių – agresyvus apipavidalinimas. Rezultate matome, kad naujausi Silicon Power modeliai atrodo iš ties neblogai.

Nors vizualiai radiatoriai yra pakankamai gražūs ir atrodo dideli, tačiau skarda, iš kurios jie pagaminti galėtų būti ir šiek tiek storesnė.

Kai gauni mažiau nei tikėjaisi visada lieki nusivylęs. Net ir jei tos sumažintos porcijos visiškai pakaktų, kai žinai, kad galėjo būti ir geriau širdį vis vien sopa. Tokiom padrikom filosofinėm mintim galima apibūdinti mūsų turimų atminties modulių dizainą.

Už akių iš karto užkliuvo tai, kad Silicon Power visuose produkto paveiksliukuose vaizduoja juodą mikroschemos spalvą. Tuo tarpu mus pasiekusi atmintis turi standartinę žalios spalvos PCB mikroschemą. Tai toli gražu nėra esminis dalykas, bet šiokį tokį nusivylimą gali sukelti.

Šiek tiek keista, kad naujos kartos atmintys neįgavo didelių techninių Bonus‘ų – jos vis dar dirba tomis pačiomis 1600, 1866, 2133 arba 2400 MHz spartomis. Nepasikeitė ir kitos specifikacijos – mūsų atmintis dirba tokiais parametrais, kaip ir praeitos kartos modelis – 1866 MHz, esant CL 9-11-9-27 taiming‘ams ir 1,65 volto įtampai.  Detali charakteristika atrodo štai taip:

Po aukštais ir spalvingais radiatoriais slepiasi štai taip neišskirtinai atrodanti žalios spalvos mikroschema:

Po pakankamai neišplėtotu Silicon Power prekiniu ženklu slepiasi didžiausios šios srities atstovės Hynix pagaminti atminties moduliai. Šiek tiek nustebino, jog tai pakankamai aukštos klasės Hynix MFR moduliai, kurie dažniau sutinkami didesniu nei 1866 MHz dažniu dirbančiuose atmintyse. Jie yra plačiai naudojami tokių gamintojų kaip ADATA, Corsair, G.Skill, ar Kingston produkcijoje.


Testai

Na štai ir testų metas. Visų akys nukreiptos į pagrindinį XPower atminčių konkurentą HyperX Fury, dirbantį lygiai tokiu pat 1866 MHZ dažniu.

Testų sistema:
Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Windows 7 Ultimate 64bit

Visuose testuose apart Aida gaišties, SuperPi ir Photoshop geriau pasiekti kuo aukštesnį rezultatą.

Išvados

Lietuvoje yra pilna Silicon Power USB atmintukų, išorinių kietųjų diskų, bei atminties kortelių. Tačiau operatyviosios atminties modulių Lietuvoje stinga, panaši situacija yra visoje vakarų Europoje. Kadangi Silicon Power ką tik atidarė naują filialą, produktų tiekimui Europos rinkoje, labai tikėtina, jog situacija artimiausiu laiku stipriai pasikeis.

Silpniausia šių modelių vieta – žaidėjų pasaulyje neišplėtotas prekinis ženklas. Skirtingai nei kituose sektoriuose čia jis reiškia labai daug, kadangi kalba eina apie technologijomis besidominčius vartotojus, kuriems svarbu ne tik daikto funkcionalumas, bet ir marketingo komandos sukurtas įvaizdis. Žinau, kad pagal tokius kriterijus kvaila rinktis prekę, tačiau praktika rodo, kad tai yra svarbu norint pasiekti gerų rezultatų pardavimuose

SP XPower 1866 MHz modulių orientacinė kaina yra apie 60 eurų, Jie lenda į vartotojams patrauklų sektorių, kuriame už nedidele priemoką galima gauti paprastus žaidybinius RAM‘us. Pagrindinis atstovas šiame segmente yra Kingston HyperX Fury. Kaip parodė testas, Silicon Power atmintis šiek tiek lenkia jį, bet praktiškai rezultatai yra identiški.

Pagrindinis Silicon Power atminčių išskirtinumas prieš konkurentus yra aukšti aušinimo radiatoriai, kurie gal ir nepatiks orinių aušintuvų turėtojams, tačiau procesorių aušinantys skysčiu turėtų juos pamėgti. Tikėkimės atmintys, kurios atkeliaus į parduotuves turės nebe žalią, o juodos spalvos montažinę plokštę. Jei taip atsitiks, viskas bus gerai.