Kokybiškais optinių diskų įrenginiais garsėjanti bendrovė „Plextor“ pristatė dvi naujienas. Abu nauji įmonės sukurti įrenginiai palaiko „Blu-ray“, HD DVD, DVD bei CD optinių diskų formatus.

„PX-B300SA“ gali visų formatų diskus tik nuskaityti, tuo tarpu „PX-B920SA“ gali ne tik viską nuskaityti, bet ir įrašyti informaciją į „Blu-ray“ formato diskus.

Naujienos Europos rinkoje turi pasirodyti jau šį mėnesį. Manoma, kad sulig jų išleidimu iš parduotuvių dings „PX-B900A“, kuris palaikė „Blu-ray“, DVD ir CD formatus, tačiau nebuvo suderinamas su HD DVD.

Pristatydami abi naujienas „Plextor“ atstovai nesikuklino keliskart pabrėžti, kad tai – puikus variantas tiems pirkėjams, kurie į HD erą žengti nori, bet nėra užtikrinti formatų karo baigtimi. Na taip, tai privalumas, kuris akivaizdus ir be atskiro pastebėjimo. Yra ir kitų smulkių pliusų, pavyzdžiui, abu nauji įrenginiai palaiko „LightScribe“ technologiją, kurią naudojant galima ant specialių diskų tiesiog išdeginti norimą paveikslėlį.

Deja, naujų optinių diskų įrenginių kainos kol kas nėra skelbiamos, o būtent nuo jų labai priklausys naujienų populiarumas. Galimybė dirbti ir su „Blu-ray“, ir su HD DVD vilioja, tačiau tik tuo atveju, jei už ją nereikia permokėti.