AMD pranešė ketinantys konkurencinei kovai su būsimuoju dviejų branduolių „Intel Smithfield“ procesoriumi pristatyti savo gaminį „Toledo“, kuris taip pat turės du branduolius, na o rinkoje turi pasirodyti trečiajame šių metų ketvirtyje.

AMD jau susitarė su „Hewlett-Packard“, „Acer“, „Fujitsu Siemens“ bei „Sony“, kad šios kompanijos naudos „Toledo“ savo staliniuose kompiuteriuose.

2006 metais „Toledo“ turėtų pakeisti naujas dviejų branduolių AMD produktas „Windsor“, kurio pagrindinis konkurentas veikiausiai bus „Intel Presler“.

Akivaizdu, kad konkurencinė kova stalinių AK rinkoje bus itin aktyvi. Tuo tarpu dviejų branduolių procesorių, skirtų nešiojamiesiems rinkoje „Intel“ ketina būti vienvaldžiu lyderiu. 2006 metų pradžioje laukiama pasirodant šios bendrovės procesoriaus „Yohan“. AMD kol kas nėra anonsavę jam analogiško produkto.

Štai kas mūsų laukia per artimiausius 12 mėnesių staliniams AK skirtų procesorių rinkoje:

Dviejų branduolių procesoriai

Antrajame 2005 metų ketvirtyje turėtų pasirodyti 90nm architektūros „Intel Smithfiled“. Pora mėnesių vėliau už jį startuos „AMD Toledo“, kuris taip pat bus 90nm architektūros, tačiau, priešingai nei „Intel“ produktas, negalės dirbti su DDR2 tipo operatyviaja atmintimi.

2006 metų pradžioje „Intel“ į pamainą „Smithfield“ išleis 65nm architektūros „Presler“, na o AMD turėtų pristatyti 90nm „Windsor“. Abu šie procesoriai bus suderinami su DDR2 atmintimi.

Vieno branduolio
tradicinių centrinių procesorių rinkoje bus šiek tiek ramiau.

Šiais metais „Intel“ ketina pristatyti „LGA-775“ lizdui skirtus „Pentium IV“ bei „Celeron“ 64-bitų procesorius.

2006 m. pradžioje pasirodys „Intel Cedar Mill“ 65nm procesorius. AMD į kontraataką mes net du gaminius – 90nm procesorius „Orleans“ ir „Manila“. Visi trys vieno branduolio procesoriai gebės dirbti su DDR2 atmintimi.

Na, panašu, kad konkurencinė kova ne tik neaprims, bet ir dar labiau intensyvės. O vieno branduolio procesoriai gali imti nykti… ech 🙂