Dar vienas geras ženklas mums, pirkėjams, ateities optinių diskų formatų karo fone. Naujasis kompanijos „Toshiba“ prezidentas Atsutoshi Nishida jau vienoje iš pirmųjų savo kalbų užsiminė, jog „Blu-ray“ ir HD-DVD formatus remiančioms stovykloms būtina rasti bendrą sprendimą, kuris leistų unifikuoti ateities optinius diskus bei išvengti formatų dvilypumo.

Į Nishida’os žodžius verta žvelgti rimtai – juk būtent „Toshiba“ yra HD-DVD formatą remiančio kompanijų konsorciumo lyderė bei viena iš formato kūrėjų. Visgi naujasis kompanijos prezidentas pabrėžia, jog optimalus optinių diskų standartas, kada nors pakeisiantis DVD, turėtų būti nustatytas derybų keliu. Šaunu, ką tai reiškia? Viena vertus, gal būt tai viso labo užmojai pabandyti prie derybų stalo įkalbėti „Blu-ray“ proteguojančius ir formatą sukūrusius „Sony“. Jei taip – šanšų mažai, ypač turint galvoje, jog „Sony“ jau diegia „Blu-ray“ skaitytuvus į naujausius savo įrenginius. Bene geriausiais pavyzdys – „Playstation 3“ konsolė. Galima spėti, jog gal Toshiba ir nusileistų bei sutiktų su „Blu-ray“ formato pranašumais, bet vėl gi – ne mažiau aktyviai už šią kompaniją HD-DVD proteguojančių įmonių gretose reiškiasi ir NEC bei kiti gigantai, tad vien „Toshibos“ polinkis į derybas dar nieko nereiškia.

Na ką gi, eilinį kartą „aišku, kad nieko neaišku“. Visgi noriu tikėti, jog anksčiau ar vėliau dėl DVD pakeisiančio formato bus vieningai susitarta ir išvengsime skilimo, kurį turėjome su pliusiniais ir minusiniais DVD.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti metų pabaigoje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ kino kompanija. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.