Veikiausiai sutiksite, jog pasigirti dideliu garso plokščių pasirinkimu Lietuvoje tikrai negalime. Daugeliu atveju tenka pasikliauti įvairiomis „Creative“ produkcijos variacijomis. Tai nėra blogai, tačiau bent jau man kartais norėtųsi ir šiokio tokio pasirinkimo vien tik tam, kad jis būtų.

Na, nuo šiol tai turėtų pasikeisti – Lietuvos rinką pasiekė Korėjos kompanijos „Egosys“ garso produktai, kurie pirkėjams siūlomi po „ESI Pro“ (www.esi-pro.com) bei „Audiotrak“ (www.audiotrak.net) prekiniais ženklais. Pirmasis iš jų žymi profesionaliam naudojimui, na o antrasis – namų vartotojams skirtus produktus. Iš viso rinkai pasiūlyti net devyni „Egosys“ produktai. Na, visus apžvelgti gal neverta, turbūt pakaktų paskaičiuoti, jog tai yra trys „Audiotrack“ serijos garso plokštės, MIDI grojimo klaviatūra bei kiti produktai.

Įdomumo dėlei galima užmesti akį į vieną „Audiotrack“ serijos garso plokštę „Prodigy 192“. Na, labai plėstis nežadu, bet visgi reikia paminėti, jog ji palaiko ne tik 5.1 ir 7.1 garso sistemas, bet ir turi tam būtinas bei mikrofono, skaitmeninės garso išvesties jungtis.

„Prodigy 192“ palaikomų technologijų sąrašui reikėtų skirti atskirą naujieną – jame yra daug ko, nuo pačių „Egosys“ sukurtų „DirectWire“ ir EWDM iki „SRS“ šeimos: „SRS TrueSurround XT, „SRS Dialog Clarity“, „SRS TrueBass“. Daugiau informacijos apie šią 350 litų kainuojančią garso plokštę rasite čia.

Daugiau apie kitas dvi „Egosys“ garso plokštes sužinosite čia: „Prodigy 71“ (390 Lt), „Prodigy 7.1 LT“ (340 Lt).

Apie „ESI Pro“ serijos produktus, prisipažįstu, išmanau mažai – nesu didelis muzikų įrangos specialistas. Tiesiog pacituosiu, kuo giriasi patys „Egosys“: ASIO 2.0 ir GSIF tvarkyklės, minimalus signalo vėlinimas, pilnas muzikai kurti reikalingų programinių priemonių paketas.

Na, bet kokiu atveju smagu, jog perkant bent jau bus galima pasirinkti. Pirkti „Egosys“ garso plokščių visi iškart veikiausiai nepulsime, bet ką gali žinoti, gal laikui bėgant ir atsiskleidus privalumams bei trūkumams jos taps gana populiariu pasirinkimu.