NVidia šiandien oficialiai pristato GeForce GTX 780 vaizdo plokštes. Tai pirmosios kortos įgavusios naujos 700-osios kartos kortos rinkoje, orientuotos į galingų plokščių pirkėjus, norinčius mėgautis didele žaidimų sparta.

Tiek techniškai tiek vizualiai plokštė yra labai panaši į GTX Titan. GTX 780 turi tik šiek tiek pakarpytą GK 110 grafinį branduolį, o sparta ne daug atsilieka nuo Titan’o. Nepaisant aukštos kainos GTX Titan yra sėkminga plokštė, taigi pigesnioji GTX 780 turėtų būti dar labiau perkama. Plokštės specifikacijos atrodo štai taip:

Kaip matote GTX 780 siūlo ne ką mažiau, nei Titan bet kainuoja ženkliai mažiau – 649 JAV dolerius. Tiesa jos pirmtakė GTX 680 išleidimo metu kainavo netgi dar mažiau. Tačiau kaina ne viskas kuom GTX 780 yra pranašesnė už savo pirmtakę. Gamintojai gali siūlyti šios plokštės modifikacijas su geresnėmis aušinimo sistemomis. Tuo jau pasinaudojo EVGA ir Gigabyte. Neabejojame, kad tokį žingsnį žengs ir kiti nVidia partneriai. Beje Gigabyte aštrina savo WindForce modelių dizainą, panašias tendencijas išvysime ir ateities modeliuose:

Apžvalgos:

Anandtech
Hexus
Hexus (SLI)
HotHardware
Guru3D
Guru3D (SLI)
Guru3D (Gigabyte)
OverclockersClub
TechPowerUp
TechPowerUp (SLI)
TechPowerUp (Gigabyte)
TweakTown
Vortez

nVidia, Games.lt