NASA, „Intel“ ir bendrovė SGI pranešė pasirašiusios susitarimą, kuriuo sutartą bendradarbiauti tobulinant NASA skaičiavimo centro kompiuterius, didinant jų našumą bei talpą. Pagal susitarimo sąlygas, „Intel“ ir SGI drauge turėtų sukonstruoti superkompiuterį, tapsiantį dvigubai greitesniu už šiuo metu pasaulyje našiausiai tokio tipo sistemą.

NASA atstovo teigimu, didesni skaičiavimo pajėgumai būtini tenkinant dabartinius bei ateities poreikius, vykdant naujas misijas, tarp kurių – ir planuojama žmonių ekspedicija į Marsą.

Naujasis superkompiuteris bus konstruojamas NASA tyrimų centre Moffett Field, Kalifornijoje. „Pleiades“ pavadinto projekto tikslas – sukurti superkompiuterį, kurio skaičiavimo galia sieks vieną petaflopą (1000 trilijonų operacijų per sekundę). Numatoma darbų pabaiga jau ne taip ir toli – 2009 metais. Iki 2012 metų kompiuteris turėtų būti patobulintas ir pasiekti 10 petaflopų spartą (10 000 trilijonų operacijų per sekundę). Palyginimui – šiuo metu galingiausias pasaulyje „IBM BlueGene“ serijos superkompiuteris siūlo „tik“ 478 200 gigaflopų skaičiavimo spartą, t.y. yra daugiau nei dvigubai lėtesnis už NASA būsimą sistemą.

„Pleiades“ dėka NASA tikisi padidinti savo skaičiavimo pajėgumus nei daug nei mažai – 16 kartų jau kitais metais, kuomet bus pasiekta „tik“ 1 petaflopo riba.