Turbūt daugelis žmonių, turinčių nešiojamus kompiuterius nesupranta kam reikia atskirai pirkti dar vieną klaviatūrą. Tačiau tie, kurie mėgsta kompiuterinius žaidimus arba jų darbo įrankis yra kompiuteris ir mygtukus tenka spaudinėti dažniau nei pelės klavišus, supranta, koks gėris yra atskira, patogesnė ir smagiau besimaiganti klaviatūra. Corsair suprato ko man reikia, todėl suteikė man galimybę pasimėgauti savo K55 RGB klaviatūra, kuri, beje yra orientuota į geimerius.

Kaip ir įprasta, visų pirma, aptarkime įpakavimą. Su juo viskas puiku. Vien iš jo apipavidalinimo pakankamai aišku ko tikėtis iš klaviatūros: daug spalvotų ūpą pakeliančių šviesų, kurios prisideda prie klaviatūros įvaizdžio kietumo. Atidarius juodą, klaviatūros nuotrauka padabintą dėžutę, viduje radau pačią klaviatūrą! Maitinimo kabelis, kaip ir pridera, paslėptas po sulankstytu kartono gabalu, o dar mandriau užslėpta nuimama riešų atrama, kuri padeda geiminimo maratono metu rankoms ne taip greitai pavargti. Taip pat, pakuotėje slėpėsi ir greitai pastebima instrukcija, kuri itin pravarti klaviatūros naudojimo pradžioje.

Kamgi ta instrukcija? Ogi tam, kad žinoti kaip perjungti lempučių programas. Lempučių spalvos gali judėti į kairę, į dešinę, greitai ir lėtai. Taip pat, jos gali ir nejudėti. Galima pasirinkti kokios spalvos švies zonose, kurių yra trys. Taip pat, klaviatūra gali šviesti tik viena, pasirinkta spalva arba visai nešviesti. Instrukcija pasitarnavo ir išsiaiškinant kam yra reikalingi šeši mygtukai užvadinti G1-G6. Kiekvienas šių šešių mygtukų gali būti užprogramuotas jūsų norima klavišų kombinacija. Jie, taip pat, gali ir įrašyti visą pastraipą ar dar ilgesnį tekstą. Todėl ši klaviatūra naudinga ne tik geimeriams, bet ir bet kokiam darbui prie kompiuterio.

K55 be prieš tai apkalbėtų mandrų mygtukų turi ir garsą reguliuojančius bei kitus media valdymui dedikuotus mygtukus. Maigyti šią klaviatūrą iš ties yra komfortiška. Negana to, jos klavišų skleidžiamas garsas yra malonus ausiai. Gamintojai deklaruoja, jog ši klaviatūra yra tyli, tačiau su tuo visiškai nesutikčiau – jos garsumas yra lygiai toks pats, kaip ir kitų įprastinių klaviatūrų. Tačiau mano atžvilgiu tai yra pliusas, kadangi dievinu klaviatūros maigymo garsus. Nepaisant to, visgi atkreipkime dėmesį į svarbiausius dalykus: K55 maigosi minkštai, greitai, sklandžiai, džiaugsmingai! Malonumas turbūt didesnis nei sukioti kokį fidget spinnerį ar panašų daiktą. Po jos, vėl spaudinėti laptopo klaviatūrą yra tikra Kristaus kančia. Prie komforto prisideda ir riešų atrama, kuri maniau jog nebus reikalinga, tačiau dabar net neįsivaizduoju kaip anksčiau gyvenau be tokio daikto. Vienintelis dalykas, prie kurio priprasti reikia šiek tiek laiko, tai tie papildomi mygtukai G1-6. Dažnai vietoj ctrl netyčia paspausdavau G6. Tai didelės žalos nepadarydavo, nes to šešto mygtuko nebuvau užprogramavus, tačiau kai nori nukopijuoti tekstą, kurį laiką nesupranti kodėl nenusikopijuoja. Prie šių papildomų mygtukų pripratau per pakankamai trumpą laiką – dieną ar dvi.

Svarbu paminėti, kad ši klaviatūra yra membraninė. Tai turbūt nuvils mechaninių klaviatūrų mylėtojus. Man asmeniškai tai nėra nei pliusas nei minusas, svarbiausia jog klaviatūrą maigyti yra patogu ir smagu. Deja, jos maigymu mėgaujasi ir mano katė (kai aš to nematau). Dar neatradau būdo jos atpratinti nuo šios priklausomybės, tačiau tikiuosi netolimoje ateityje ją rasti.

K55 RGB nereikalauja jokio papildomo softo ir tinka bet kuriai operacinei sistemai, RGB apšvietimas programuojasi pačioje klaviatūroje. Buvau prijungusi ir prie smart televizoriaus – švietė ir maigėsi sklandžiai. Todėl apibendrinant galiu teigti, kad ši klaviatūra yra nekelianti aukštų sąlygų, itin patogi bei entuziastingai spinduliuojanti spalvotas švieseles. Aš jau užmezgiau su ja itin stiprią draugystę bei pažadėjau jai, kad niekada neišsiskirsime. Jeigu norite tokių santykių su klaviatūra ir jūs, galite ją įsigyti už pakankamai normalią kainą (turint omenyje, kad gamintojai pasižymi geros kokybės įrenginiais). Šiuo metu K55 RGB perkant tiesiogiai iš gamintojų kainuoja apie 50 dolerių. Perkant Lietuvoje kaina kiek didesnė – 60-70 eur.