Norėdami geriau atrodyti testų lentelėse ir vartotojų akyse ATI pradėjo skatinti savo partnerius gaminti vaizdo plokštes su spartintais „Radeon X1000“ šeimos vaizdo procesoriais.

Sklando gandas, jog ATI artimiausiems vaizdo plokščių gamintojams išplatino rekomendacijas drąsiai didinti procesoriaus dažnius iki maksimalių reikšmių, kokias jie mano esant tinkamom. Primenama nepamiršti tobulinti aušinimo sistemų, kviečiama kurti naujus lustų vėsinimo sprendimus. Nepamirštama ir priminti, kad skatinimas turbinti neturi būti palaikytas leidimu mažinti dažnius žemiau rekomenduojamų – tai ir toliau draudžiama.

Keletas ATI partnerių – ASUS ir Sapphire – jau pristatė vaizdo plokštes su gamykliškai spartintais X1800 bei X1900 procesoriais.

ATI šios informacijos nekomentuoja. Tačiau skamba ji gana įtikinamai. Juk konkurentai „nVidia“ jau seniai skatina plokščių gamintojus drąsiai eksperimentuoti. Beje, tuo dažniausiai susidomi tik stambios kompanijos, kuriomis vartotojai jau pasitiki. Jos gali būti tikros, kad susidomėjimo gamykliškai spartintomis plokštėmis netrūks. Tuo tarpu smulkesniems gamintojams parduoti turbintas plokštes sunku – vartotojai nepasitiki mažai žinoma kompanija ir jos spartinto produkto kokybe.