Neseniai pasirodė nauja pagrindinė plokštė “MSI P4N SLI-FI”. Ji kainuoja brangiai apie 130-140 JAV dolerius (apie 470 LT). Žinoma ši pagrindinė plokštė palaiko daug žinomų mums tehnologijų.

Paskutiniais metais MSI kompanija tapo žinoma kompanija. Produktai šios kompanijos labai patikimi, o svarbiausia, kad MSI pagrindinės plokštės prilygsta lyderiui ASUS kompanijai. Tai galima pasakyti ir apie šia neblogą pagrindinę plokstę.
Visu pirma pagrinidinė plokštė palaiko LGA775 Socket procesorius. Gamyntojas į šį pagrindinę plokštę idėjo naują nVidia nForce4 SLI lustų rinkinį. Pažiūrėkite į nForce4 lustų rinkinio aušinimą. Ten įdėtas tylus aušintuvas.

Taip pat ši pagrindinė plokštė palaiko naujus Intel Pentium D procesorius ir procesorius su dviejais branduoliais (DUAL CORE). Intel Pentium 4 procesorius ji palaiko tik “Prescott”, “Gallatin” ir “Smithfield” serijos su 1066/800/533 Mhz FSB dažniais. Dar ji palaiko Intel Pentium 4 Extreme Ediotion , Pentium Xeon bei Celeron D procesorius. Operatyviajai atminčiai skirti keturi 240 DIMM lizdai. Palaikoma DDR2- 400/533/667 Mhz RAM atmintys. Bendras operatyviosios atminties kiekis negali viršyti 4 gigabaitų.

Jei tu esi „overclockeris“ šį plokštė tau labai tiks, nes ji palaiko naują MSI tehnolgija „Core Cell“, kuri tau leis lengvai paspartinti tavo CPU, RAM ir GPU. Maksimali FSB šioje plokstėje yra 1400 Mhz. Be to joje galima
paspartinti nForce 4 lustų rinkinį ir RAM “taimingus”.

Toliau PCI-Express lidzai. Ten nieko ypatingo. Du standartiniai PCI-E lizdai. Dar Yra dvi mažesnio matmens ir 1x greičio PCI-E jungtys. Yra ir du paprasti PCI lizdai.

Į šį plokštę idėjo dar 10 USB jungtčių ir trys IEEE1394 jungtys. Deja šioje plokštėje nėra 24 bitų Creative Sound Blaster garso plokštės, kaip pas vyresniosios sesės “MSI P4N Diamond”, o yra tik paprasta “Realtek ALC850” 7.1 kanalų S/W audio garso plokštę. Dar šį plokštė turi vieną LAN 10/100/1000 Fast Ethernet jungtį.

Čia yra pilnai surašytos jungtys pagrindinė plokstėje:

– ATX 24-Pin power connector
– 4-pin ATX 12V power connector
– 4-pin GPU power connector
– CPU / System / Power / NB FAN connectors
– 1 x IrDA infrared module header
– 1 x MSI D-Bracket 2 connector
– CD-in connector
– IrDA infrared module header
– Chassis intrusion switch connector
– Clear CMOS button
– Front panel audio connector
– Front panel connector
– 2 x IEEE1394 connector support additional 2 ports
– 3 x USB 2.0 connector support additional 6 ports
– 1 x Floppy disk drive connector
– 4 x serial ATA connectors
– 2 x ATA133 HD connectors

Kietiesiems diskams prijungti yra keturios Serial ATA 2 jungtys. Du iš jų palaiko Silicon Image 3114R tehnolgiją. UltraDMA (133/100/66/33) jungčių plokštėje yra dvi, kurios palaiko RAID 0, 1, 0+1 sistemą. BIOS sistemos Flash ROM atmintis yra 4 MB. AMI BIOS palaiko Enhanced ACPI, DMI, Green, PnP Features tehnologijas.

Aušintuvus pagrindinėje plokštėje kontruolioja “Core Cell” su Smart-Fan funkciją, kurį sumažina ar pagreitina aušintuvų greitį. Duomenis iš kito įrenginio galima perduoti su IrDA tehnologiją.

MSI P4N SLI-FI pakuotėje galima rasti papyldoma “IEEE1394” jungtį., 2x IDE kabelius, 2x SATA kabelius, 1x FDD kabelį ir aišku SLI “tiltą”.

Į pakuotė MSI nepamiršo idėti naują programinę irangą kaip “MSI DigiCell”, “MSI Core Center”, “MSI Live Update”, “NVIDIA nTune” ir kt.

Testuose ši pagrindinė plokštė pasirodo neblogai.Aišku “ASUS P5WD2-P” laimi, bet nereikia nusivylti ateis tas laikas, kada MSI pilnai įveiks ASUS.

CPU spartinosi šioje plokštėje gerai. Čia galima pamatyti spartinimo rezultatus.

Pliusai:

• Labai stabili pagrindinė plokštė;
• Palaiko SLI (2 x PCI Express x8\x16);
• Palaiko SerialATA (4 x SATA II);
• Palaiko ParallelATA (2 x RAID);
• Yra 7 kanalų garso plokštė;
• 1 GB Interneto jungtis;
• 10 x USB2.0 ir 3x IEEE-1394;
• Pakuotėje yra daug “MSI” programų;
• Palaiko “MSI” tehnologija “CoreCell”;
• Tylus ir efectingas pagrindinės plokštės aušinimas;
• SLI perjungiasi automatiškai;
• Procesorio spartinimas prilauso nuo procesoriaus tipo;

Minusai:

• Maži BIOS trukūmai;.
• Bloga komplectacija.

Be abejo plokšte galinga, bet gamintojui reikia pagalvoti apie pagrinidines plokste komplectaciją. Už šitą plokštę galima užmokėti 470 LT. Ir jus nemokėsite uz vardą, o mokėsite už kokybė.