MP3 formato bylų grotuvas „PQI Joy Tone-650“ veikiausiai skirtas judriems vartotojams. Apie tai šaukte šaukia ne vieną šio nediduko įrenginuko savybė. Na, apie viską iš eilės.

Aštrus „Victorinox“ plienas vargiai įveikia tvirtą plastmasinį „Joy Tone-650” kevalą – užlinko peiliuko galas. Na, pakuotė tikrai patikima… Joje radau originalios trikampio apvaliais kampais formos grotuvą, jam skirtas ausines, kurių laido išsišakojime įsikūręs radijo signalų priėmimo modulis, mini diske įrašytas tvarkykles bei, be abejo, vartotojo instrukciją. Dėmesį mikliai patraukia jokių nešiotis skirtų priedų, pavyzdžiui, dėklo prie diržo, nebuvimas. Ištyrus grotuvą atidžiau, tapo aišku, kodėl visgi jų nėra – „Joy Tone-650” visa savo esybe yra skirtas nešiojimui pasikabinus jį ant kaklo. Tai įgyvendinama gana originaliai. Nešiojimui ant kaklo skirtas dirželis ir grotuvo ausinės tiesiog sujungti į vieną.

Pabandykite įsivaizduoti: ant žmogaus kaklo kabo tradicinis kam nors nešioti skirtas dirželis. Ten, kur jis priartėja prie ausų, iš jo kyšo laidai, kurių galuose – ausinės. Apatinėje dirželio dalyje, ties pilvu abu jo galus jungia maždaug 2×2 cm matmenų radijo imtuvėlis. Jo apačioje kyšo kilpelė pačiam grotuvui pakabinti bei jungtis jam sujungti su kaklą juosiančiame dirželyje paslėptomis ausinėmis. Na, viliuosi supratote 🙂

Grotuvo funkcijos valdomos garso lygio didinimo ir mažinimo mygtukais bei ratuku, kuris atlieka tikrai nemenkai funkcijų – jis vienas atstoja „Pause“, „Play“, „Stop“ ir „Off“ mygtukų funkcijas. Na, priklausomai nuo situacijos vienam klavišui priskirti keletą funkcijų – ne retas ir dažniausiai patogus sprendimas, tačiau „Joy Tone-650” atveju gerokai persistengta. Sunku atsiminti, kas ir kaip, painu. Ne sykį norėdamas sustabdyti dainą grotuvą išjungiau…

Valdymo meniu kiek painokas. Na, tai juk nebuvo pirmasis mano bandytas grotuvas.. visgi pasiklydau beviltiškai. Teko vartyti vartotojo instrukciją. Permetus ją akimis paaiškėjo, jog meniu kaip ir valdymo klavišams galioja frazė „norint išmokti valdyti reikia 2 savaičių praktikos“. Ekranas tikrai galėtų būti ryškesnis ir, ypač, informatyvesnis. Jame rodomas baterijos lygis, tačiau nerodoma dainos informacija – tik jos numeris.

Dėmesio vartas patikimas ir patogus slankiklis, kurį stumtelėjimas atjungiamas klavišų veikimas – jie „užrakinami“. Tai paprasčiau, nei, tarkime, „Creative“ grotuvų užrakinimui naudojamos klavišų nuspaudimo kombinacijos

Maloni savybė – galima nustatyti, po kiek laiko išsijungia ekrano apšvietimas. Tuo negalėjo pasigirti joks kitas bandytas grotuvas.

Dalį „Joy Tone-650” galima atskirti ir naudoti kaip USB raktą. Na, čia komentuoti nelabai yra ką – prijungiame prie USB lizdo ir naudojame. Jei operacinė sistema „Windows 98”, teks įdiegti mini diske esančias tvarkykles. Jei “Win98“ jau seniai pamiršote, jo neprireiks. „PQI“ nesivargino pasiūlyti papildomų programėlių 🙂

Trikampė forma nėra pati patogiausia. Įrenginį nepatogu nešiotis kišenėje. Na, PQI pavyko pasiekti savo – „Joy Tone-650” tinka tik nešiojimui ant kaklo ir tik tam.

„Joy Tone-650” pats radijo signalų nepriima – tai atlieka pakeliui iš jo į ausines esantis radijo imtuvėlis. Jis turi savo atskirą valdymą – įjungimo/išjungimo mygtuką bei klavišą, skirtą keliauti radijo bangų diapazonu. Deja, trūksta itin vertingos savybės – gebėjimo atsiminti bent vieną radijo stotį 🙁 Tai, jog šiame itin mažame radijuje nėra ir jokio ekranėlio veikiausiai savaime suprantama.

Pabandžiau vienu metu klausytis ir MP3, ir radijo – smagu, girdisi viskas vienu metu 🙂 Beje, radiją bei ausines galima naudoti ir be paties grotuvo. Radijo blokelis turi savo maitinimo elementą ir veikia visiškai autonomiškai.

Garso kokybė neprasta, ausinės – taip pat vertos dėmesio. Jos skambėjo geriau nei daugelio kitų bandytų grotuvų ir nusileido galbūt tik „Creative MuVo TX“ serijai. Įdomi savybė – galima pasirinkti ekvalaizerio reikšmes ne tik muzikos grojimui, bet ir įrašui iš „Joy Tone-650” išorinio mikrofono. Na, konkrečių ekvalaizerio reikšmių(kaip kad kokia „Rock“) nesiūloma, viską reikia susiderinti.

Grotuvas darbui naudoją AAA dydžio elementą, kuris dedamas giliai į „Joy Tone-650”, po nuimama jo dalimi. Kaip supratau, toks paslėpimas – auka grožiui. Visgi tradiciškesnis sprendimas veikiausiai būtų patogiau. Dabar gi tenka vos ne išardyti grotuvą vien tam, kad pakeisti bateriją. Vėlgi – teks investuoti litų į pakraunamą elementą ir pakrovėją.

Priešingai nei galėjo susidaryti įspūdis skaitant šias eilutes, „Joy Tone-650” nėra prastas produktas. Ne. Tiesiog jis turi ne vieną itin specifinę savybę, kuri padaro jį tinkama gana siauro vartotojų rato poreikiams. Jei mėgstate klausytis radijo ar nekenčiate kabintis grotuvo ant kaklo – į „Joy Tone-650“ galite nė nežiūrėti. Na, kiekvienam savo. Nepaisant to, grotuvo ekranas visgi galėtų būti kokybiškesnis, o radijas – funkcionalesnis. Privalumų sąraše – patogus užraktas, geros ausinės ir garso kokybė. Sutikite, tai nėra mažai.

Kaina – apie 230 Lt už „PQI Joy Tone-650“ su 256 MB atminties.

Taip pat skaitykite:
MP3: mažoji garso sistema „Apacer Audio Steno AP510“ (2004-12-22)
MP3: kontraversiškas „Creative MuVo N200“ (2004-12-19)
MP3: paprastasis „Apacer Audio Steno AV220“ (2004-12-15)
MP3: universalus „Creative MuVo TX FM“ (2004-12-11)
MP3: mažasis „BenQ Joybee 120“ (2004-12-08)