Ną ką gi, šįsyk rubrikoje „MP3“ – sniego baltumo „Creative MuVo N200“. Išoriškai į anksčiau bandytus „MuVo TX FM“ ir „MuVo TX“ grotuvus gana panašus produktas visgi turi ne vieną unikalų privalumą ar trūkumą.

„MuVo N200“ pakuotė, kaip ir „TX“ grotuvų – plastmasinis kevalas. Jame – grotuvas, ausinės, laidas prijungimui prie kompiuterio, laidas prijungimui prie garso šaltinio, dėklas prie dirbo, raištis tvirtinimui ant žasto bei intrukcija ir CD.

Turbūt pastebėjote, jog „MuVo N200“ prie AK jungiasi ne tiesiogiai, o laidu. Grotuvas tiesiog neturi pilno dydžio USB jungties, tad laidas tampa būtinas. Nepaisant to, jis gali atlikti USB rakto funkcijas, norint kuriomis pasinaudoti tenka nemaloni prievolė kartu nešiotis ir prijungimo kabelį. Kitos „MuVo N200“ funkcijos – be abejo, MP3 ir WMA grojimas, diktofonas, radijas ir viena savybė, kurios neturėjo „MuVo TX“ grotuvai: galimybė įrašinėti garsą iš išorinių šaltinių MP3 formatu.

Tiek korpuso forma, tiek ir valdymo mygtukų išdėstymu „MuVo N200“ yra beveik „MuVo TX“ kopija. Korpusui ar surinkimo kokybei priekaištų nėra, valdymo mygtukų pakanka nesudėtingai susidoroti su valdymo funkcijomis, na o ekranas pakankamai kokybiškas, kad nebūtų sunku jame įžiūrėti meniu.

Panorus pasikabinti grotuvą ant kaklo prireiks papildomai įsigyti tam skirtą dirželį, tačiau patarčiau neskubėti – šiam tikslui skirta „MuVo N200“ aselė atrodo itin nepatikimai. Vargu ar rizikuočiau grotuvą nešiotis tokiu būdu, mat ąselė tikrai silpna ir plona, galinti lengvai lūžti.

Ne itin patogus ir dėklas prie diržo. Jei analogiškam „MuVo TX“ priedui jokių priekaištų neturėjau, tai šio, „Muo N200“, modelio dėklas padarytas kiek nepatogiai – juo naudojantis kliūva valdymo mygtukai, nuolat netyčia įjungiamas valdymo meniu.

Grotuvas garsą atkuria gerai – tai ypač juntama prijungus kokybiškas kolonėles. Ausinės – taip pat geros, didžiajai daliai pirkėjų jų galimybių veikiausiai pakaks į valias. Taigi, neperkant papildomų ausinių galima sutaupyti. Na o sutaupytus pinigus neturėtų būti sunku išleisti įsigijant pakraunamų AAA formato elementų ir pakrovėją jiems, mat „MuVo N200“ darbui naudoja ne akumuliatorių, o būtent maitinimo elementus.

Savybė įrašyti garsą iš kompiuterio, magnetofono ar net kito grotuvo – gana žavi. Šaunu, kad pakuotėje yra tam skirtas laidas. Deja, įraše, nepriklausomai nuo šaltinio iš kurio įrašinėjama, girdimas neženklus ūžimas. Galbūt tai tik sutapimas, tačiau ne kaip dirba ir diktofono funkcijai naudojamas išorinis mikrofonas – jo efektyvumo atstumas ženkliai mažesnis nei „MuVo TX“ grotuvų.

Na ką gi, trumpai apibendrinkime. „MuVo N200“ gali būti USB raktu, tačiau vargiai tam tinkamas dėl būtinybės prijungimui prie USB naudoti papildomą laidą. 32 kanalų radijo ir MP3 grotuvo funkcijos veikia nepriekaištingai, tuo tarpu įrašymo sistemoms yra priekaištų – išorinis mikrofonas mažai jautrus, įrašant iš kitų įrenginių atsiranda nepaaiškinamas ūžimas. Priedai: su ausinėmis, kaip ir kituose „Creative“ produktuose, jokių problemų, tačiau diržas prie dėklo tikrai turėtų būti patogesnis, na o ąselė kaklo dirželiui – tvirtesnė.

Apytikslės kainos:

„MuVo N200“ 256 MB (baltos spalvos) – 330Lt
„MuVo N200“ 256 MB (juodos spalvos) – 340Lt
„MuVo N200“ 512 MB – 440 Lt

Taip pat skaitykite:
MP3: paprastasis „Apacer Audio Steno AV220“ (2004-12-15)
MP3: universalus „Creative MuVo TX FM“ (2004-12-11)
MP3: mažasis „BenQ Joybee 120“ (2004-12-08)