Vis dar nerimsta su sproginėjančiais mobiliaisiais telefonais susiję skandalai.

Dar viena serialo serija vakar nutiko JAV. Tūlas Kurtis Sathras (Curtis Sathre) teigia, jog išgirdo nedidelio sprogmens galingumo driokstelėjimą. Išbėgęs į lauką, jis pamatė savo sūnų Maiklą (Michael) kruvinomis rankomis bei kiek apkurtintą ką tik nutikusio… telefono sprogimo.

Neaišku, kiek tiesos šioje istorijoje, tačiau suklusti verčia kiek kiti faktai – per pastaruosius 2 metus vien JAV buvo užregistruoti 83 pranešimai apie naudojant užsidegusius ar sprogusius mobiliuosius telefonus.

Tuo tarpu telefonų gamintojai tik skėsčioja rankomis bei abejoja tokių istorijų herojais. „Net jei tai ir yra tiesa, maždaug 40 atvejų šalyje, kur gyvena 170 mln. mobiliųjų telefonų vartotojų, nėra daug“ – teigia JAV Mobiliųjų Telekomunikacijų ir Interneto bendrovių asociacijos atstovas Džonas Valsas (John Walls).

Nukentėjusių advokatai dažniau linkę kaltinti telefonų kūrėjų begalinį norą mažame įrenginyje – baterijoje – sutalpinti vis daugiau galios bei cheminių medžiagų.

Pranešimus tiriančios vyriausybinės agentūros sproginėjimą aiškina pernelyg dideliu telefonų akumuliatorių įkaitimu. Kaip įrodymas pateikiamas faktas, jog bandymu metu vieno iš mobiliųjų telefonų baterija įkaito iki daugiau nei 60 laipsnių temperatūros.

Nerimo nesumažino bendrovė „Kyocera“ (taip, ji gamina ir mobiliuosius :), dukart atšaukdama telefonų partijas dėl maitinimo akumuliatorių problemų. Ironiška, tačiau didelė dalis užfiksuotų incidentų – būtent šios bendrovės telefonų vartotojų skundai.

Na kaip… sunku patikėti pasakojimais apie sproginėjančius mobiliuosius. Gerokai lengviau patikėti, jog tai – naujas būdas iš pasiturinčių IT bendrovių prisiteisti milijonus. Kita vertus – į teismą keliauja vos nedidelė dalis tariamų nukentėjusių. Štai jau minėto Maiklo tėvai nusprendė leisti mobiliojo telefono gamintojams ištirti incidento vietą ir į teisėsaugą nesikreips. Jų manymu, galimybė tokiam incidentui nutikti vėl – minimali. Jie greičiausiai teisūs.

Visgi įdomu, sproginėja mobiliųjų baterijos, ar ne. Panašu, kad patikimo atsakymo teks netrumpai luktelėti… Tfu tfu tfu, tikiuosi mano „Nokia“ nesumanys pasielgti negražiai 🙂

Naudokite interneto telefoniją – tikrai saugu, bandžiau :))