JAV už nuorodų į piratinę vaizdo medžiagą skelbimą skirtos baudos dar dviem interneto svetainėms – Cinematube.net ir ShowStash.net. Abiems teismas nurodė sumokėti po 4 mln. JAV dolerių baudos.

Iš tiesų, šįkart nubaustos interneto svetainės niekada nebuvo taip žinomos ir naudojamos kaip stambieji virtualūs piratų fortai, kurių sugriauti autorių teisių gynėjams vis nepavyskta. Kai kurie apžvalgininkai net juokauja, jog baudos skyrimas tinklalapiams bus daugiau reklama, nes juos žinojo mažai kas.

Na, bet naudos iš to turbūt kad nebus daug – prasidėjus teismui ShowStash.net nutraukė veiklą, tuo keliu pasuko ir Cinematube.net.

Kaip ir „TorrentSpy“ svetainės, kuriai JAV teismas skyrė net 110 mln. dolerių baudą, atveju, gynybos argumentai, kad tinklalapiuose iš tiesų nieko blogo nesaugoma ar kad visa tai galima rasti ir kitur, nesuveikė. Cinematube.net ir ShowStash.net stojo į nubaustųjų gretas, kurių link autorių teisių gynėjai užsimojo pasiųsti ir projektą „Project Playlist“, labai išpopuliarėjusį tarp „MySpace“ vartotojų. Teismui įteiktas ieškinys kuriame „Project Playlist“ autorius piratavimu kaltina devynios didžiosios įrašų kompanijos.