Taigi, gandai galų gale virto realybe – procesorius gaminanti kompanija AMD paskelbė perkanti vaizdo plokščių, procesorių ir mikroschemų rinkinių gamintoją ATI. Kompanijų susijungimą tikimasi pabaigti iki metų pabaigos. Dar liko kai kurie niuansai – pirkimui turi pritarti ATI akcininkai, JAV ir Kanados rinkos reguliavimo tarnybos.

Sandėrio vertė siekia 5,4 milijardo JAV dolerių: 4,2 mlrd. grynaisiais ir 57 milijonai AMD akcijomis, kurios atiteks ATI savininkams. ATI įsigijimui kompanija AMD iš „Morgan Stanley“ fondo ima 2,5 mlrd. JAV dolerių paskolą.

Taigi, ant AMD pečių gula nemenki finansiniai įsipareigojimai, ypač turint galvoje, kad kompanija per artimiausius tris metus planuoja 5,8 mlrd. dolerių investuoti į gamyklą Dresdene bei dar 3,58 mlrd. – į gamyklą Niujorke.

Naujosios, jungtinės kompanijos būstinė bus ten, kur dabar įsikūrę AMD – Sunnyvale Kalifornijos valstijoje. ATI būstinė taps vienu iš AMD padalinių, na o ATI vadovas Dave Orton taps už naują AMD padalinį atsakingu viceprezidentu. Tas naujasis padalinys patys ATI ir bus – kol kas perkamai kompanijai numatytas būtent toks vaidmuo. ATI prekiniai ženklai, žinoma, neišnyks – jie ir toliau gyvuos.

Darbuotojų skaičiaus mažinti kompanijos neplanuoja, nors kai kurie šaltiniai teigia priešingai, taigi, viskas dar nėra aišku. Jungtinė AMD ir ATI bendrovė turėtų turėti apie 15 tūkstančių darbuotojų. Jei žiūrėti pastarųjų metų rezultatus, bendra AMD ir ATI pardavimų vertė siekia 7,3 mlrd. JAV dolerių.

Tiek apie pinigus, o dabar pažiūrėkime, kokia iš to nauda mums. Tiesa sakant, prognozuoti susijungimo pasekmes dar anksti nes tiesiog sunku įsivaizduoti, kokios jos bus. Pagrindiniu AMD draugu mikroschemų rinkinių rinkoje yra „nVidia“, tačiau kompanijų bendradarbiavimas po to kai AMD nusipirks ATI kažin ar bus toks pats. „nVidia“ atstovo teigimu, bendrovė staigių manevrų neplanuoja – ji ir toliau stengsis išlikti vaizdo procesorių bei mikroschemų rinkinių rinkų lydere. Kažin ar tai bus lengva – AMD vadovas jau pareiškė, kad tikisi, jog perkamosios kompanijos ATI procesoriai ir mikroschemų rinkiniai greitai pajėgs konkuruoti su „nVidia“, kas pastaruoju metu jiems nelabai sekėsi. Taigi, panašu, kad šiokios tokios įtampos AMD ir „nVidia“ santykiuose visgi atsiras.

Susijungimą suskubo pakomentuoti ir „Microsoft“, tiesa, viskas pasakyta iš savos varpinės – specialioje spaudos konferencijoje kompanijos atstovas pareiškė, kad sveikina ATI ir AMD susijungimą bei tikisi, jog bendras kompanijų darbas padės padaryti naują „Windows Vista“ operacinę dar priimtinesne vartotojams. Na, sutikite, komentaras iš esmės apie nieką.

Na o pabaigai, kaip sakoma, tūkstančio žodžių verta nuotrauka 😉 ATI vadovas Deivas Ortonas spaudžia ranką AMD vadovui Hector Ruiz.