„SIGGRAPH 2007“ konferencijoje „Microsoft“ paskelbė naujausią informaciją apie „DirectX“ instrukcijų atnaujinimą 10.1. Paaiškėjo, kad pilnas „DirectX 10.1“ palaikymas atsiras tik sulyg „Windows Vista Service Pack 1“ išleidimu, be to, gali tekti atsinaujinti ir vaizdo plokštę.

Žinoma, tą teks daryti tik jei bus noras naudotis visais „DirectX 10.1“ privalumais. Jei jo nėra, bus galima pasilikti turimą vaizdo plokštę, mat „DirectX 10.1“ instrukcijos yra suderinamos su „DirectX 10“ vaizdo plokštėmis. Be to, vargu ar pasirodys išimtinai „DirectX 10.1“ pritaikytos programos/žaidimai, nes pataisymai instrukcijų pakete daugiau simboliniai, nebūtini. Daugelis jų susiję su didesne trimatės grafikos formavimo (rendering) kokybe. Žinoma, ji svarbi, bet vien dėl to keisti saviškes šiaip jau visai geras vaizdo plokštes vargu ar kas puls.

Tikėtina, kad perėjimas nuo „DirectX 10“ prie „DirectX 10.1“ jei ir nutiks, tai įvyks tyliai ir ramiai, be finansinių nuostolių ar vargo. O gal jo ir nereiks – su dabartiniu naujovių pasirodymo tempu galima neabejoti, kad „Microsoft“ jau galvoja ir apie „DirectX 11″… 🙂