Kaip žinia, prieš savaitę „Amazon.com“ tinklo parduotuvėje netyčia buvo patalpintos „Windows Vista“ operacinės sistemos versijų kainos. Nors jos vėliau ir išimtos, internautai spėjo viską užsirašyti, tad paslapties neliko.

„Microsoft“ teko oficialiai paskelbti, kokios gi kainos bus. Kaip ir tikėtasi, jos niekuo nesiskiria nuo „Amazon.com“ matytųjų. Pirmoji kaina – pilnos versijos, antroji – upgrade versijos:

Windows Vista Home Basic $199/$99.95
Windows Vista Home Premium $239/$159
Windows Vista Business $299/$199
Windows Vista Ultimate $399/$259

„Microsoft“ nekomentavo, ar teisinga ir kita „Amazon.com“ matyta informacija apie pasirodymo prekyboje datą. Tinklo parduotuvėje teigta, jog „Vista“ pasirodys prekyboje sausio 30 dieną. Kompanijos atstovai tik pranešė, jog stambiosios korporacijos savo operacinės kopijas gaus dar gruodį, tuo tarpu paprastiems vartotojams ji bus pradėta pardavinėti sausį.

Penktadienį pasirodė testuotojams skirta „Windows Vista RC1“ versija. Šią savaitę ji bus pristatyta ir „Windows Vista Customer Preview Program“ nariams. Vėliau „Windows Vista RC1“ veikiausiai bus pristatyta ir visiems kitiems internautams.