Siekdamos užtikrinti informacijos saugumą ir visišką slaptumą, JAV saugumo ir žvalgybos institucijos ligi šiol draudė savo darbuotojams ne tik naudotis, bet ir apskritai pasiekti tokias virtualias bendruomenes kaip „Facebook“, „MySpace“ ir panašiai.

Tačiau nuo šiol vargšai agentai, negalintys išlieti savo jausmų virtualioje erdvėje turės alternatyvą – pradės veikti sistema „A-Space“, kur ir bus virtuali bendruomenė, skirta saugumo darbuotojams. Jos paslaugomis galės naudotis net 16 JAV saugumo ir žvalgybos įstaigų darbuotojai.

Sistemos kūrėjai giria jos saugumą bei galimybes, teigia, jog „A-Space“ vartotojai joje ras ne tik viską, ką galima rasti „YouTube“ ir „MySpace“, bet ir daug kitų savybių. Pažangi saugumo sistema pastebėjusi įtartina vartotojų elgesį įspės apie tai nuolat budinčius administratorius. „MasterCard“ (na, įdomus sutapimas, ar ne) pavadinta sistema stebėdama vartotojų elgesį suformuos jo tipinį modelį ir informuos savo prižiūrėtojus kaskart, kai vartotojas nuo jo nukryps, imsis jam nebūdingos veiklos.

Tikimasi, kad „A-Space“ padės ir efektyviau dirbti – dėl aukštų saugumo reikalavimų keitimasis informacija tarp saugumo agentūrų yra gana komplikuotas, na o esant virtualiai erdvei kur tą galima daryti, darbeliai turėtų vykti greičiau.

Oficialus agentų, šnipų ir saugumo analitikų svajonės „A-Space“ startas – rugsėjo 22 dieną.