Pavadinimas „Vista“ (ang.k. – perspektyva, galimybė) reiškia, kad naujoji „Windows“ sistema turėtų atverti vartotojams naujus galimybių horizontus. Operacinė sistema sukurta taip, kad žmogus galėtų dirbti su kompiuteriu ir informacija taip, kaip jam patogiau, o ne stengtis prisitaikyti prie technologijų. Su šia operacine sistema kompiuteris turi tapti patogesniu darbo ir pramogų įrankiu, leidžiančiu žmogui lengviau siekti savo tikslų.

„Windows Vista“ versijoje „Microsoft“ daugiausia dėmesio skiria duomenų saugumui, darbo su informacija patogumui ir galimybei sinchronizuoti įvairią techninę įrangą. Kitaip tariant, pagrindinės “Windows Vista“ naujovės – įvairiomis priemonėmis sustiprinta kompiuterio bei vartotojo duomenų apsauga, patogesnis informacijos organizavimas ir valdymas, platesnės galimybės susieti su kompiuteriu kitus elektroninius įrenginius, keistis su jais duomenimis, atnaujinti informaciją.

Šių metų rugpjūčio 3 dieną išleidžiama „Windows Vista“ Beta 1 versija, skirta IT specialistams bei programinės įrangos kūrėjams. Į galutinius vartotojus bus orientuota sistemos Beta 2 versija, o rinkoje „Windows Vista“ turėtų pasirodyti antroje 2006 metų pusėje