Jei nedidelių, nebrangių ir palyginti ribotų funkcijų nešiojamų kompiuterių tema dar neatsibodo – štai dar viena naujiena. „Acer“ parodoje „Computex“ galų gale pristatė saviškį „Aspire One“.

Kompiuteriukas turi 8.9 colio įstrižainės 1024×600 taškų raiškos ekraną. Jo viduje darbuosis „Intel Atom N270“ lustas, dirbantis 1.6 GHz taktiniu dažniu. Jam talkins 512 MB DDR2 tipo operatyviosios atminties.

Kompiuteryje integruota 1.3 megapikselio kamera, yra lizdas SDHC ir kitų tipų atminties kortelėms. Nepamiršta ir bevielio tinklo posistemė, 80 GB talpos kietasis diskas (versijai su „Windows XP) arba 8 GB SSD atmintinė (Linux versijai).

„Aspire One“ turi tris USB 2.0 ir vieną VGA lizdą, vieną laisvą PCI jungtį. Kompiuteris sveria tik 1 kilogramą. Jame galės būti 3 arba 6 celių baterija, kurios ištvermė priklausys nuo OS. „Windows“ atveju tai bus 2.5 arba 5 valandos, „Linux“ – 3 arba 7 valandos.

Bus siūlomos mėlynos arba baltos spalvos versijos, vėliau prie jų prisijungs ir juodas, raudonas ir rožinis modeliai. Variantas su „Linux“ turi kainuoti apie 400 JAV dolerių, modelis su „Windows“ – apie 600 dolerių.