Hmmmm… žiūriu žiūriu – ogi kažką mes praleidom. Kaip, beje, ir didelė dalis didžiausių techninės įrangos naujienų tinklapių. Dėmesio – „Microsoft“ galų gale pristatė „Zune“ grotuvą.

Kodėl ši, atrodytų, tikrai svarbi naujiena nuskambėjo ne itin garsiai, nežinia – gal „Microsoft“ vardas jau varo dieglį. Realesnis variantas būtų tai, kad iš esmės kaip ir nėra ką naujo pranešti – visos ganduose minėtos „Zune“ specifikacijos pasirodė besančios teisingos.

Daugialypės terpės failų grotuvas turės 30 GB kietąjį diską, 802.11b/g bevielio tinklo modulį, radijo imtuvą, 3 colių įstrižainės ekraną. Kaip ir buvo kalbama, „Zune“ grotuvai turės keitimosi dainomis funkcija – vartotojai galės vieni kitiems bevieliu ryšiu perduoti dainas. Jas bus galima perklausyti ne daugiau, nei tris kartus bei naudoti ne ilgiau, kaip tris dienas. Jei gautoji daina patinka, norint jos toliau klausytis, teks ją pirkti „Zune Marketplace“ tinklo parduotuvėje.

Kaip grotuvas atrodo matyti paveikslėliuose šios naujienos apačioje. Kartu su juo šį rudenį pasirodys ir trys priedų komplektai. „Zune Car Pack“ sudarys automobilinis pakrovėjas ir parėjimas jungimui prie automagnetolos. „Zune Home A/V Pack“ sudarys vaizdo išvesties kabelis, stovelis, sinchronozacijos laidas, „rozetinis“ pakrovėjas bei nuotolinio valdymo pultas. „Zune Travel Pack“ rinkinį sudarys ausinės, nuotolinio valdymo pultas, kelioninis krepšys, sinchronizacijos kabelis.

Kiek „Zune“ kainuos, dar neskelbiama. Ankstesniuose ganduose minėta, jog veikiausiai už 30 GB talpos grotuvo versiją teks pakloti apie 349 JAV dolerius. Pagrindo manyti, jog tai pasitvirtins, yra – „Zune“ projektas vadinamas prasčiausiai slepiamu per visą grotuvų istoriją.