Neseniai išbandytas Silverstone ST85F-GS maitinimo blokas mus nustebino savo kompaktiškumu. Tai pats mažiausias pilnai modulinis 850W galios maitinimo blokas pasaulyje. Šiandien turime dar mažesnį modelį, kurį dėl kompaktiškumo pakvaišusi Silvertone turi savo modelių gamoje. Tai 750 W galios Strider S serijai priklausantis ST75F-GS v2 modelis.

Galite pagalvoti, kad aš bandau antrą kartą aprašyti tą patį modelį, tik kitokios galios modifikaciją. Klystate. Nors jų idėja yra tokia pati (maži, pilnai moduliniai 80+ Gold blokai) 750W ir 850W modeliai yra visiškai skirtingi – skiriasi ne tik jų dydis, bet net ir platformą yra parengęs kitas gamintojas.

Silverstone ST75F-GS v2 blokas yra žinomas, kaip pats mažiausias ATX formato pilnai modulinis maitinimo šaltinis visose galių grupėse. Šį titulą jis dalinasi ir su toje pačioje serijoje esančiomis 550W ir 650W modifikacijomis.  Jo ilgis tesiekia vos 14 centimetrų, kaip paprasto pigaus maitinimo šaltinio, be atjungiamų laidų.

Pakuotė ir komplektacija

Pakuotės stilistika yra tokia pati kaip ir prieš tai išmėginto Strider S serijos atstovo. Galima pastebėti, kad šio modelio pakuotė yra pastebimai trumpesnė, nes pridėtų laidų yra mažiau, na ir pats blokas vienu centimetru mažesnis.

Galinėje dėžutės dalyje ne tik detaliai aprašytos, bet ir vizualiai pateiktos svarbiausios bloko savybės – mažas dydis, didelis efektyvumas, pilnai moduliniai kabeliai ir t.t.

Šalia bloko ir būtinųjų aksesuarų (modulinių kabelių bei maitinimo laido) randame ir daugiau papildomų priedų. Tai net aštuoni varžtai (keturi iš jų prisukami ranka, be atsuktuvo) bei aštuonios laidų tvirtinimo juostos (keturios iš jų yra lipnios, daugkartinio naudojimo).


Detalus žvilgsnis

Silverstone pirmiausiai akcentuoja tai, kad Strider S maitinimo blokas yra labai mažas. Tad nuo to pažintį su juo pradėkime ir mes.

14 centimetrų ilgis yra standartas paprastiems maitinimo blokams – kelių šimtų vatų galios pilkos spalvos dėžutėms dažniausiai nepasižyminčiomis aukšta kokybe. Bet tai visiškai neįprastas dalykas aukštos klasės 750W bloke, turinčiame pilnai modulinius kabelius. Tai leidžia pasiglemžti paties trumpiausio pilnai modulinio ATX formato maitinimo bloko pasaulyje titulą.

O dabar belieka atsakyti kur tai galima panaudoti. Teoriškai tai panaudojama mažo formato korpusuose, turinčiuose vietą ATX maitinimo blokui. Praktiškai tokių sistemų yra labai mažai. Na ir dar didesnė bėda yra ta, kad joms 750 vatų galios neprireiks.

Tokių duomenų maitinimo bloką drąsiai galima naudoti žaidimų sistemose. Tik į jas pakliūti gali sukliudyti viena detalė – jo dizainas yra totalinis minimalizmas. Silverstone jį labai mėgsta, tik kad žaidėjų širdys prie jo nelabai linksta.

Tiesa neslėpsiu, jog tenka susidurti ir su priešingomis nuomonėmis – kai kurie žmonės vertina minimalistinį dizainą, kuris tapo vienu rimčiausių argumentų rinktis Silverstone. Tik va bėda, kad tokių žmonių yra mažuma.

Bloko apipavidalinimas primena 850W galios modelį – viskas juoda, modulinės jungtys mėlynos, o informacinis lipdukas juodai auksinis. Kaip ir aprašinėdami aną modelį pasigendame šiokio tokio vientisumo.

Modulinių jungčių lizdų ant galinės sienelės yra pastebimai mažiau, nei 850W galios bloke.

Ir kaip bebūtų keista, jungčių praktiškai yra tiek pat. Nėra tik papildomos jungties procesoriui. Na o lizdų yra daug, kadangi ant vieno kabelio „pakabinamos“ nebe viena o dvi vaizdo plokštės jungtys.


Žvilgsis į vidų

Tai jau trečias mūsų bandomas Silverstone maitinimo blokas. Tiesa, jis yra pirmasis, kurį gamino ne geriausia Silverstone draugė Enhance, o trečioje vietoje pagal draugiškumą esanti Sirtec.

Jei Enhance kompaktiniame modelyje viduje viskas atrodė išdėstyta labai laisvai, apie Sirtec modelį to pasakyti tikrai negalėčiau, čia viskas atrodo daug labiau sugrūsta.

Pagrindinis kondensatorius – aukštos kokybės Rubycon japonas. Jis pasižymi 560µF talpa, 400V pramušimo įtampa ir atlaikoma 105 laipsnių temperatūra.

Mažieji kondensatoriai yra amerikiečių kompanijos United Chemi-Con gamybos, tad taip pat pasižymi dideliu patikimumu.

Silverstone Strider Gold S turi šias apsaugas: OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos) SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OTP (apsauga nuo perkaitimo).

Bloką nuo perkaitimo saugo Globe Fan gamybos 12 cm skersmens ventiliatorius. Slydimo guolius turintis įrenginys blokui esant ne didesnei nei 50 % apkrovai sukasi vos kiek didesniu nei 500 apsukų per minutę greičiu, o net ir esant maksimaliai apkrovai neperžengia 1500 aps/min ribos. Išvados – maitinimo blokas yra išties labai tylus.

Su 12 voltų linija viskas yra maksimaliai paprasta. Yra tik viena linija, kuria blokas gali perduoti nors ir visą savo galią. 3,3V ir 5V linijos palaiko iki 22A srovę, o maksimali jų bendra galia yra 120 vatų.


Išvados

Deja kol kas Strider S maitinimo blokas Lietuvoje kol kas yra nerandamas. Na bet nieko – jis yra toks šviežias, kad net ir visa Europa juo dar neprekiauja. Senesnis modelis kainuoja nuo 120 eurų. Naujojo modelio rekomenduojama mažmeninė kaina buvo tik 100 eurų.

„Buvo“ dėl to, kad keičiantis dolerio kursui detalių kainos šiek tiek pakilo, dabar orientacinė maitinimo bloko kaina jau yra 110 eurų. Nepaisant to, fakto maitinimas vis tiek yra 20 eurų pigesnis, nei dabar kainuotų pirmtakas. O tai yra apčiuopiama pinigų suma.

Už panašią kainą galima įsigyti labai sėkmingus modelius – Seasonic G750, be quiet! Dark Power Pro 10, Corsair RM750 ar Antec Edge. Visi šie blokai pateikiami kaip žaidėjams sukurti įrenginiai, turintys stiprius veidus bei žaidėjų širdis užkariavusius prekinius ženklus.

Nors Silverstone Strider S nėra už juos nė kiek blogesnis, dėl šių dviejų priežasčių blokas nėra labai dažnas pasirinkimas žaidėjų tarpe. Šioje kainų kategorijoje žiūrima ne tik, kad blokas gerai veiktų, bet tarsi yra realizuojama svajonė, kurią sukuria kompanijos marketingo specialistai. Strider S vyrauja minimalistinis dizainas, jis iššaukiančiai nepristatomas kaip maitinimo blokas skirtas entuziastams tai dėl to ir negauna tiek daug dėmesio.

Manau naujasis, pigesnis modelis si tiek yra žingsnis pirmyn. Blokas yra dar trumpesnis, kainuoja mažiau, o kokybė išlaikyta daugmaž ta pati. Tad blokas tampa patrauklesniu pasirinkimu pirkėjams, o kartu kyla ir pardavimai. Naudos gauna tiek pardavėjas, tiek pirkėjas.