Operacinės sistemos „Linux“ versiją „Mandrake“ savo laiku kūrė beveik tokio paties pavadinimo kompanija „Mandrakesoft“, kurią 1998 metais įkūrė Gael Duvalis. „Mandrake“ sekėsi neblogai – patogi ir vartotojų mėgstama distribucija netruko išpopuliarėti.

Pirmoje praeitų metų pusėje „Mandrakesoft“ įsigijo teises į kitą „Linux“ distribuciją „Conectiva“, kuri tuomet buvo itin populiari Pietų Amerikoje. Nuspręsta ją sujungti su „Mandrake“, na o naująjį produktą pavadinti jungtiniu vardu – „Mandriva“. Atitinkamai pavadinimą pakeitė ir pati kompanija.

Na o dabar paskelbta, kad „Mandriva“ atleidžia savo įkūrėją – tą patį Gael Duvalį. Tokį akcininkų sprendimą įtakojo prastėjantys bendrovės finansiniai rezultatai. Duvalis lengvai pasiduoti neketina ir grasina teismu dėl neteisėto atleidimo.

Na va. Žmogus įkūrė kompaniją, atvedė ją į sėkmę ir dabar, po septynerių metų, yra atleidžiamas akcininkų sprendimu. Ironiška situacija. Beje, „Apple“ guru Stevas Jobsas taip pat yra tai išgyvenęs – „Apple“ akcininkai buvo jį atleidę. Tiesa, tuomet viskas baigėsi gerai – nesugebėdami sukurti naujos operacinės „Apple“ buvo priversti pasikviesti Jobsą atgal.