Prireikus palyginti tradicinius kineskopinius monitorius, vargu ar pavyktų rasti už „Nokia Monitor Test“ patogesnį įrankį. Jį naudoja daugelis, pradedant eiliniais vartotojais, smalsaujančiais aptikti stipriąsias ir silpnąsias savo monitorių vietas, baigiant specialistais, tiriančiais monitorių gedimus.

Populiarėjant skystųjų kristalų monitoriams atsirado ir poreikis naujoms monitorių testavimo programėlėms, kurios be įprastinių parametrų – geometrijos, fokuso, spalvingumo – leistų tirti ir tik LCD būdingus, t. y. vaizdo vėlinimą ir pan..

Rusijos entuziastai sukūrė programą „TFT test“, kuri pretenduoja tapti „Nokia Monitor Test“ pakaitalu LCD eroje. Ją parsisiųsti galite iš čia. Greta įprastinių savybių apžvalgos siūlomi ir trys testai realiam LCD monitorių vaizdo vėlinimui matuoti.

Na, šį testą galima laikyti logiška neseniai viename iš rusiškų techninės įrangos puslapių pasirodžiusio straipsnio tąsa. Straipsnyje buvo rašoma, jog produktų vėlinimui matuoti dažna LCD kompanija naudoja savo pačios sugalvotą būdą, na o tai iškreipia rezultatus. Tokios sumaišties rezultatas, anot straipsnio autoriaus – pirkdami monitorių, ant kurio dėžės užrašyta 20ms, galime nusipirkti mažiau vėlinantį produktą nei tas, kurio pakuotė išmarginta užrašais „12ms!!“.

Išbandžiau „TFT Test“ siūlomus vėlinimo matavimo testus ir kažkodėl gana stipriai abejoju jų teisingumu – testų metu 17ms ribos neviršijęs mano LCD monitorius iš tiesų žaidimuose vaizdą nemenkai lieja. Dėl šios priežasties linkstu manyti, kad monitoriaus instrukcijoje minimos 25ms yra gerokai arčiau tiesos, nei testo aptiktos 17. Siūlau pabandyti naująjį rusų testą ir jums – gal visgi jis nėra toks klystantis, kaip pasirodė man.