Praeitos (nors dėl įdomaus poilsio grafiko galima sakyti ir „šios“) savaitės įvykiai ramiai savo vaga tekančiam lietuviškam internete buvo gana smagūs. Pakankamai smagūs kad būtų verti kelių eilučių.

Didžiausias, lankomiausias, bet kažin ar geriausias lietuviškas naujienų portalas „Delfi.lt“ susipliekė su nei didžiausia, nei skaitomiausia, nei geriausia „Respublikos“ leidinių grupe dėl naujo pastarųjų projekto įkurdinto adresu „Delfis.lt“. Pavadinimų panašumas akivaizdus ir teismas prekės ženklo bei domeno naudojimą sustabdė, bet sprendimą „Respublika“ rado ir naujasis jų portalas ėmė veikti po „www.delfinas.lt“ vardu.

Na, pasisukiojus po „www.delfinas.lt“ gerų minčių ar emocijų kyla nedaug – dizaino panašumas į „www.delfi.lt akivaizdus, pati informacija persisunkusi subjektyvumu, patyčiomis ir tokių autoritetų kaip Minedas bei Valdas Karklelis pamokėlėmis. Žinoma, bulvaras, nėra ko norėti. Bet manau būtent „www.delfinas.lt“ startas puikiai parodė senas bet primirštas pačių „www.delfi.lt“ problemas – senstelėjęs dizainas, daugybė išgalvotų naujienų, be korekcijos talpinami pranešimai spaudai, nepilni straipsniai iš kitų leidinių ir panašiai. Kaip sakoma, karalius nuogas.

„www.delfinas.lt“ yra, mano akimis, menkavertis šlamštas, kuris pradėjo veikti prieš kelias dienas ir ilgai veikiausiai netemps. Bet tai, jog su savo bėdomis nesusitvarko jau senokai veikiantis, ne vienus metus tikrai nekuklias pajamas iš reklamos virinantis „www.delfi.lt“ tikrai stebina. Karalius tikrai nuogas. O gal iš tiesų „delfis.lt“ ir „www.delfinas.lt“ tėra aukštesnių jėgų kerštas už ateinant į Lietuvos rinką laikinai delfi.lt nusavintą „www.online.lt“ domeną? Žinoma, galų gale ten viskas išsisprendė, bet pradžia buvo bloga, o juk ji, kaip žinia – jau pusė darbo.

Na, tai tik mano pamastymai, nepretenduojantys į absoliučią tiesą. Nuotaiką pabrowsinus po labai panašius vizualiai ir panašiai nekokybiškus turiniu „www.delfi.lt“ bei „www.delfinas.lt“ pakelia naujas virtualioje erdvėje ėmęs veikti projektas „www.snarglys.lt„. Jei bus kokie metų domeno rinkimai – brūkštelkit PM’ą, tikrai reiks nominuoti. Ir už domeną ir už kvailą anketą pirmame naujosios svetainės puslapyje.