Parodoje IFA kompanija „LG Electronics“ (LG) pristatė išmaniųjų namų koncepciją „Smart Home“. Tai technologinė sistema, apjungianti į vieną tinklą namuose esančią buitinę techniką – šaldytuvus, skalbimo mašinas, dulkių siurblius ir virykles.

„Smart Home“ leidžia šeimininkui patogiai kontroliuoti buitinės technikos valdymą, stebėti energijos suvartojimą, parinkti ir vienu metu pritaikyti keliems įrenginiams atitinkamus režimus, pvz., išėjus iš namų įjungti šaldytuve ekonominį energijos vartojimą, tuo tarpu dulkių aktyvuoti dulkių siurblį ir pan. Namus apjungianti sistema leidžia buitinę techniką valdyti nuotoliniu būdu per telefonus ar planšetinius kompiuterius.

„LG Smart Home“ apima tris skirtingas funkcijų kategorijas. Viena jų, „Supreme Trust“ atsakinga už namų stebėjimą, energijos suvartojimą ir „Smart Diagnosis“ funkciją, gebančią fiksuoti gedimus. Antroji, „Thrilling Brust“ valdo garso sistemą „Smart Hi-Fi Audio Wireless Multi Room“, trečioji „Eminent Conversation“ atsakinga už rekomendacijas ir patogiam valdymui skirtus režimus, įskaitant „Vacation“, „Leaving Home“, „Grocery Shopping“ ir „Coming Home“.

„Smart Home“ sistemai pritaikyti LG šaldytuvai turi išmaniąsias valdymo funkcijas „Smart View“, „Smart Power Saving“ ir „Smart Manager“. Pastaroji yra lengvai valdoma receptų paieškos funkcija su įvairiomis patiekalų rekomendacijomis, remiantis tuo, kas tuo metu saugoma šaldytuve. „Smart View“ leidžia telefone ar planšetėje matyti šaldytuvo vidų per jame įtaisytą kamerą. „Smart Power Saving“ pastebimai sumažina ir padeda išlaikyti nustatyto kiekio energijos suvartojimą. Energijos suvartojimą stebėti padeda ir funkcija „Energy Monitoring“, kuri pritaikyta tiek „Home Smart“ tinkle esantiems šaldytuvams, tiek ir skalbimo mašinoms.

Skalbimo mašinose pritaikyta funkcija „Guided Laundry“ rekomenduoja ir automatiškai pritaiko optimalius nustatymus bet kurio tipo skalbimui. Pvz., apelsinų sulčių dėmei galima nustatyti režimą „pašalinti apelsinų dėmes“. Savybė „Smart Diagnosis“ praneša apie technines problemas, gali belaidžio ryšio, NFC technologijos dėka pranešti jas į telefoną net nesant namuose.

„Samrt Home“ tinkle esantis automatinis dulkių siurblys „Hom-Bot square“ turi „Home Guard“ savybę, kuri leidžia stebėti namus šeimininkui išvykus. Speciali įmontuota kamera fiksuoja judėjimą ir automatiškai fotografuoja kambarį, o nuotrauką persiunčia šeimininkui į telefoną. Telefonu, nuotoliniu būdu galima įjungti ir valdyti dulkių siurblio darbą, tuo tarpu išmaniosios LG viryklės gali rekomenduoti receptus ir pasirinkus vieną jų automatiškai nustatyti kepimo laiką ir reikiamą temperatūrą.