Kompiuterių gamintojai „Lenovo“ pranešė planuojantys pristatyti savo „ThinkPad“ serijos nešiojamiesiems kompiuteriams skirtą nuotolinio išjungimo technologiją. Ji gali būti naudinga tais atvejais, jei kompiuteris pavogiamas ar kitaip pradanginamas – vartotojai galėtų blokuoti prieigą prie informacijos naudodamiesi tik savo mobiliuoju telefonu.

„Remote Disable“ pavadinta technologija turėtų veikti „ThinkPad“ kompiuteriuose su integruotu 3G ar kito tipo mobiliojo ryšio moduliu. Vartotojas galės sukurti komandą, kurią nusiuntus SMS žinute kompiuteris blokuojamas. Prieiga prie visos HDD saugomos informacijos bus apribota sistemai kitąsyk prisijungus prie ryšio tiekėjo tinklo. Savininkui sistemą atgavus, atrakinti apsaugotus duomenis bus galima tiesiog įvedant slaptažodį.

Žinoma, „Remote Disable“ neveiks kuomet dingęs kompiuteris yra už ryšio zonos ribų, be to, rimti įsilaužėliai tiesiog išims iš jo kietąjį diską dar prieš jam užsirakinant. Na, bet vis geriau negu nieko. Oficialus „Remote Disable“ palaikymas numatytas pirmame kitų metų ketvirtyje pasirodysiuončia „ThinkPad“ kompiuteriuose.

JAV teisėsaugos institucijų duomenimis, 42 procentais atvejų svarbią informaciją namų ir verslo vartotojai praranda būtent dėl kompiuterio vagystės.